fbpx
Menu
2019-01-25

3 powody, dla których warto kupić mieszkanie na wczesnym etapie realizacji

Na rynku nieruchomości nie brakuje ofert nowych mieszkań w stanie deweloperskim, których termin oddania przypada na rok, dwa lata naprzód. Choć długi czas oczekiwania na mieszkanie może wydawać się pewną przeszkodą, w rzeczywistości niesie ze sobą sporo korzyści. O tym, dlaczego warto podjąć decyzję o zakupie mieszkania na wczesnym etapie realizacji inwestycji, dowiesz się z treści artykułu.

1. Duży wybór mieszkań

Zakup mieszkania na wczesnym etapie realizacji daje przede wszystkim możliwość swobodnego wyboru metrażu oraz kondygnacji, ponieważ w ofercie jest jeszcze szeroki wachlarz wolnych mieszkań na sprzedaż. To sprawia, że decydując się zakup mieszkania w danej lokalizacji możesz również zdecydować, czy będzie to mieszkanie na parterze z dostępem do własnego ogródka, czy na piętrze, a może na ostatniej kondygnacji z atrakcyjnym widokiem na miasto.

2. Dostępność udogodnień mieszkaniowych

Wcześniejsza decyzja o kupnie mieszkania daje też większe możliwości w zakresie wyboru dodatkowych elementów związanych z zakupem mieszkania. Mowa tu o miejscach postojowych w hali garażowej lub na zewnątrz budynku, pomieszczeniach gospodarczych i piwnicach. Na wczesnym etapie realizacji inwestycji, gdy oferta miejsc jest jeszcze bardzo bogata, możesz wybrać dla siebie najlepszą lokalizację. Jeśli masz na przykład dwa samochody, będzie łatwiej o zakup dwóch miejsc postojowych obok siebie, miejsca ulokowanego w pobliżu wejścia do klatki schodowej lub z możliwie „łatwym” najazdem. Osoby decydujące się na zakup mieszkania na wczesnym etapie, zyskują również możliwość wyboru spośród piwnic i pomieszczeń gospodarczych, dzięki którym zyskują dodatkową przestrzeń do przechowania.

3. Mieszkanie z wizją – indywidualna aranżacja wnętrza

Zakup mieszkania na wczesnym etapie realizacji daje również pole do decyzji w zakresie układu ścian działowych, czy rozmieszczenia instalacji w nabywanym mieszkaniu. To świetna opcja dla osób chcących dopasować układ mieszkania do własnych potrzeb już na etapie jego budowy.

Jako deweloper mający na uwadze potrzeby przyszłych mieszkańców naszych inwestycji, możemy niemalże w pełni zrealizować wizję idealnego mieszkania tak, aby zagwarantować jego optymalną aranżację i jednocześnie ograniczyć wymagane prace adaptacyjne na etapie wykańczania lokalu.

Jeśli istnieje potrzeba większego mieszkania, którego aktualnie nie prezentujemy w ofercie, istnieje szansa na połączenie dwóch, sąsiadujących ze sobą lokali, otrzymując w ten sposób przestronne mieszkanie wyróżniające się dużym metrażem i przemyślanym układem.

Zmiany aranżacyjne oferowane przez dewelopera UWI Inwestycje S.A.

Mając na uwadze szereg korzyści płynących z kupna mieszkania na wczesnym etapie realizacji inwestycji, decydującą wydaje się możliwość zaaranżowania przestrzeni i jej dopasowania do indywidualnych potrzeb. Jeśli zajdzie taka potrzeba, otworzymy przestrzeń, rezygnując ze ścian działowych, dostawimy ścianki w innym miejscu, przeniesiemy punkty świetlne we wskazane przez nabywcę miejsce, dodamy lub przeniesiemy gniazdka elektryczne. Jeżeli już dziś wiesz, czy będziesz chciał mieć łazienkę z wanną czy z prysznicem, to korzystając z opcji zmian aranżacyjnych na etapie budowy, możesz odpowiednio zlecić przygotowanie podejścia instalacyjnego w łazience. Wszystko to, abyś mógł sprawnie i szybko przejść przez etap prac wykończeniowych po odbiorze kluczy, a zaoszczędzony czas i pieniądze przeznaczyć, na to co lubisz. 🙂

Na końcu artykułu znajdziesz infografikę obrazującą etapy wprowadzania zmian w zakupionym wnętrzu mieszkania.

Swobodę aranżacyjną gwarantuje umowa deweloperska i jej paragraf 5, w którym szczegółowo opisujemy cały zakres możliwych do wykonania zmian. Dodatkowo po zawarciu umowy przekazujemy plany nabywanego mieszkania opracowane dla wszystkich branż, jak również procedurę wprowadzania zmian, która pomoże krok po kroku przejść przez cały proces. Zaangażowanie zarówno Kierownika Projektu – Inspektora Nadzoru UWI Inwestycje S.A., jak i Głównego Projektanta zagwarantuje poprawność wprowadzonych zmian w mieszkaniu pod względem funkcjonalnym i technicznym. Co więcej, zakres prac ujęty w zawartym porozumieniu o zmianach będzie, podobnie jak lokal, objęty rękojmią.

Warto pamiętać!

Mimo największych chęci, jednak nie wszystkie zaproponowane zmiany mogą zostać wprowadzone. Pamiętaj, że „zmiany nie mogą ingerować w układ konstrukcyjny budynku i naruszać praw autorskich projektantów oraz muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i zasadami sztuki budowlanej, z zachowaniem warunków technicznych (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, tekst jedn. Dz. U. z 2015r. poz. 1422 ze zm.)”.
A całą resztą już się zajmiemy… 🙂

infografika - zmiany w mieszkaniu - UWI

Chcesz porozmawiać o szczegółach? Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Sprzedaży.
Z ofertą wolnych mieszkań w realizowanych przez nas inwestycjach zapoznasz się tutaj > wolne mieszkania na sprzedaż Poznań.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295