fbpx
Menu
2020-04-30

Mieszkanie z balkonem jako alternatywą dla przydomowego ogródka

Balkony coraz rzadziej są traktowane jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym wieszamy pranie w ciepłe dni albo które traktujemy jak schowek na rowery. Obecnie postrzega się je jako przedłużenie mieszkania i dodatkową przestrzeń do wypoczynku. I słusznie! Balkon może stać się namiastką ogrodu.

Duży, słoneczny balkon

Okazuje się, że klienci firm deweloperskich i pośredników nieruchomości coraz częściej zwracają uwagę na obecność balkonu, jego wielkość, ustawność, a nawet na jego nasłonecznienie. Obecność atrakcyjnego balkonu, tarasu lub loggii potrafi znacząco podnieść wartość mieszkania, a i klienci są skłonni zapłacić więcej. Nic dziwnego, bo możliwość wypicia porannej kawy na świeżym powietrzu albo poczytania książki w słoneczne popołudnie jest miłą perspektywą.
Ładny balkon, taras lub loggia sprawiają, że mieszkając w mieście nie trzeba rezygnować z podziwiania piękna przyrody. Balkon staje się przydomowym ogródkiem, a jednocześnie miejscem wypoczynku, spotkań towarzyskich, a nawet jadalnią. To tu można śmiało sadzić kwiaty, a nawet prowadzić niewielki warzywnik i zielnik.

Aranżacja przestrzeni

W internecie bez trudu można znaleźć wiele inspirujących przykładów, jak z pomocą roślin, stylowych mebli i dekoracji na niewielkiej przestrzeni wyczarować przyjemne miejsce do wypoczynku. Kwiaty, sztuczna trawa i klimatyczne oświetlenie pozwalają stworzyć zielony azyl w środku miasta. W końcu kto nie chciałby po męczącym dniu, usiąść na zewnątrz w ciepły letni wieczór z kieliszkiem wina w dłoni i popatrzeć na pięknie oświetlone miasto?

Przedłużenie mieszkania

Balkon pełni funkcję łącznika wnętrza mieszkania z otoczeniem. Ludzie lubią spędzać na nim czas, dlatego coraz większą wagę deweloperzy przykładają do projektowania balkonów. Oczekuje się, że będą one funkcjonalne i duże, sprzyjające relaksowi podczas ciepłych, ładnych dni.
Ważny jest też standard wykończenia. Obecnie najczęściej stawia się na przeszklone barierki, wyglądają lekko i nowocześnie. Coraz częściej pojawiają się też całościowe przeszklenia z możliwością otwierania. Balkon zamienia się wtedy w ogród zimowy. To zaś sprawia, że z balkonu można korzystać nawet w chłodniejsze dni. W dodatku przeszklenia poprawiają izolację termiczną i akustyczną mieszkania. Większą wagę przykłada się też do sposobu wykończenia posadzki. Klasycznym rozwiązaniem są kafle, ale rośnie zainteresowanie podłogą drewnianą, jaką znamy z eleganckich tarasów. Dzięki temu przestrzeń wygląda cieplej, przytulniej. W roli posadzek, podobnie jak w przypadku mebli ogrodowych, stosuje się zazwyczaj drewno z drzew egzotycznych, które jest dość odporne na czynniki atmosferyczne.
Klienci cenią sobie też balkony z doprowadzoną instalacją elektryczną. To element, który umożliwia wprowadzenie funkcjonalnego oświetlenia balkonu przydatnego wieczorami czy też umieszczenie oświetlenia dekoracyjnego.

Ważny element architektoniczny

Ciekawie zaprojektowane balkony wpływają również na wygląd budynku. Są one istotnym elementem architektonicznym, nadającym bryle budynku charakter. Liczne zalety balkonów sprawiają, że dziś prawie nie wyobrażamy sobie mieszkań bez balkonów. Te już są dostępne niemal wyłącznie na rynku wtórnym.
Za dodatkową przestrzenią przemawiają względy estetyczne, funkcjonalne, a nawet ekonomiczne – mieszanie bez niej będzie coraz trudniej sprzedać. Dlatego nawet jeśli traktujemy mieszkanie wyłącznie jako inwestycję, to obecność balkonu, loggii lub tarasu, również jest niezwykle istotna.

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295