fbpx
Menu
2016-07-26

Sypialnia urządzona z zasadami feng shui

Feng shui to starożytna sztuka aranżacji, umożliwiająca osiągnięcie harmonii i zgodności z otoczeniem. Przepływ pozytywnej energii fizycznej i psychicznej, jaki zapewnia odpowiednio urządzona przestrzeń, wpływa znacząco na samopoczucie. Właśnie dlatego warto skupić się na tym, by urządzić zgodnie z jej zasadami najbardziej intymne i prywatnie miejsce w domu, jakim jest sypialnia. Z pewnością przyczyni się to do poprawy jakości wypoczynku, który jest niezwykle istotny w życiu każdego człowieka. Co należy zatem zrobić, by odczuć pozytywne skutki zastosowania zasad feng shui?

Sypialnia jest miejscem, które jednocześnie uspokaja i rozbudza zmysły. Powinna dawać ukojenie, pozwolić zebrać siły i energię na następny dzień, być przestrzenią, do której wraca się z ulgą. Zastosowanie się do głównych zasad feng shui dotyczących sypialni, umożliwi jej perfekcyjne funkcjonowanie i wpłynie w znaczącym stopniu na jej właścicieli. Podstawową zasadą prawidłowego przepływu energii jest zrezygnowanie z obecności wszelkich urządzeń elektronicznych – w tym przede wszystkim komputera i telewizora. Wytwarzana przez nie energia wpływa negatywnie na zdrowie i samopoczucie, mogąc przyczynić się nawet do rozwoju depresji. Jeżeli chodzi o kolorystykę sypialni, powinna być zachowana w stonowanych, subtelnych kolorach, przypominających barwę ludzkiego ciała. Każdy kolor wpływa na człowieka inaczej, dlatego warto poświecić więcej czasu na jego wybór. Najważniejszy element sypialni stanowi jednak odpowiednio dobrane łóżko i jego ustawienie.

Sypialnia jest miejscem, które jednocześnie uspokaja i rozbudza zmysły. Powinna dawać ukojenie, pozwolić zebrać siły i energię na następny dzień, być przestrzenią, do której wraca się z ulgą.

Podstawą prawidłowego wypoczynku jest przede wszystkim wygodny materac. W przypadku gdy łóżko dzielone jest z partnerem, warto zwrócić uwagę na to, by posiadało ono jeden duży materac – nie dwa osobne, gdyż według zasad feng shui prowadzi to do stałych kłótni i nieporozumień. Łóżko musi być wykonane z naturalnych materiałów i powinno wspierać się na stelażu. Dojście do niego powinno być z trzech stron niczym nieograniczone, a jego wezgłowie wsparte o ścianę, co zapewni poczucie bezpieczeństwa. „Dryfujące”, o nic nie oparte łóżko symbolizuje brak celu w życiu. Filozofia feng shui odradza również spanie na rozkładanej kanapie, gdyż symbolizuje to brak wytrwałości i stabilności. Należy unikać spania pod wszelkiego rodzaju skosami, belkami, lampami. Sufit nad łóżkiem powinien być zupełnie pusty, a łóżko nie powinno być usytuowane na wprost drzwi wejściowych, choć powinny być one widoczne.

Równie ważnym elementem prawidłowo zaaranżowanej przestrzeni jest odpowiednie oświetlenie. Zgodnie z zasadami feng shui, światło w sypialni powinno być przytłumione. W tym przypadku doskonale sprawdzą się osłonięte tkaniną bądź mleczne abażury. Należy zrezygnować z przezroczystych, szklanych bądź w ogóle nie osłoniętych lamp. Dodatkowo lekko przyćmione sprawi, że w sypialni zapanuje wyjątkowy nastrój. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku zamontowanie systemu regulacji natężenia światła. Polecane jest również stosowanie świec, które uspokoją i wyciszą natłok myśli.

To tylko kilka podstawowych zasad, jakimi należy się kierować chcąc uzyskać doskonały przepływ energii w sypialni. Zarówno ustawienie mebli, kolory, oświetlenie jak i to czy śpimy w przewietrzonym pomieszczeniu ma nią wpływ. Życie w zgodzie z zasadami feng shui może mieć zbawienny wpływ dla zdrowia fizycznego i psychicznego, z pewnością nie pozostanie również obojętne na harmonię i pozytywne relacje pomiędzy partnerami. Korzyści płynących z odpowiedniej aranżacji z pewnością nie warto lekceważyć.

Przeczytaj także