fbpx
Menu
2018-04-26

Zalety mieszkań z ogródkiem w bloku

Ci, którzy wybierają mieszkanie parterowe w bloku coraz częściej mogą cieszyć się własnym zielonym zakątkiem tuż za swoimi oknami. Dlaczego kupując mieszkanie warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie? Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych zalet przydomowych ogródków.

Kompromis między wsią a miastem

Decyzja o tym, czy mieszkać w mieście i mieć wszędzie blisko czy raczej wybrać życie na łonie natury, ale z co najmniej kilkunastokilometrową odległością do miejsca pracy, jest trudna. Szczególnie wtedy, gdy niektórzy członkowie rodziny są za danym rozwiązaniem, a inni stanowczo przeciwko niemu protestują. Ogródek przy mieszkaniu w bloku to swoisty kompromis dla obu stron. Dzięki niemu można spełnić swoje marzenie o piciu porannej kawy w ogrodzie i jednocześnie nie rezygnować z mieszkania w centrum miasta.

Jak w domu

Własny ogród ma także tę zaletę, że daje namiastkę poczucia posiadania domu jednorodzinnego. Prywatny zielony zakątek pozwala zapomnieć o tym, że mieszka się w bloku, a wokół jest mnóstwo ludzi. Równocześnie można bezkarnie korzystać ze wszystkich korzyści, jakie daje mieszkanie w wielokondygnacyjnym budynku, spośród których można wymienić choćby gospodarkę odpadami czy ewentualną pomoc spółdzielni.

Balkon 2.0

Coraz silniej zaznacza się w social mediach trend tworzenia z balkonu w bloku mieszkalnym dodatkowego miejsca na relaks. Problemem jest zazwyczaj niewielka powierzchnia i zabudowania, które utrudniają uprawianie kwiatów. Mieszkanie parterowe z ogródkiem to szansa na wykorzystanie wszystkich sposobów z sieci na udekorowanie balkonu, ale zrobienie tego… lepiej. W ogródku można wyżyć się kreatywnie i stworzyć sobie naprawdę piękną przestrzeń, w której, po ciężkim dniu pracy, można doładować baterie.

Okna z dala od ciekawskich

Mieszkanie na parterze jest często omijane przez kupujących z tego względu, że trudno w nim o prywatność – przechodnie mniej lub bardziej ostentacyjnie zaglądają przez okna, co domowników może nie tylko rozpraszać, ale i krępować. Przydomowy ogródek zwiększa dystans między oknami a resztą świata i podwyższa komfort mieszkania na parterze. O prywatność można dodatkowo zadbać, sadząc przy płocie rośliny osłaniające nas przed wścibskimi oczami lub rozkładając parasol, który pozwoli na uniknięcie spojrzeń ciekawskich sąsiadów z góry.

Świeże powietrze

Mieszkanie parterowe z ogródkiem daje też przede wszystkim szansę na wyjście na świeże powietrze, gdy nie mamy ochoty lub możliwości wyjścia z domu. Przydomowy ogród jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie wtedy, gdy wśród domowników są dzieci albo osoby starsze, które nie mogą same opuszczać mieszkania, a wciąż chcą korzystać z ładnej pogody.

UWI Inwestycje S.A. w każdym ze swoich projektów zapewnia mieszkańcom parteru własny przydomowy ogródek. Korzyści takiego rozwiązania jest, jak widać, niemało, więc nad możliwością nabycia mieszkania parterowego z takim dodatkiem z pewnością warto się uważnie pochylić.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Przeczytaj także