Nowoczesne osiedle Malta Wołkowyska powstało z myślą o mieszkańcach, którzy chcą żyć nad jeziorem, wśród pięknej zieleni, a jednocześnie zależy im, by mieć blisko do centrum miasta. Atrakcyjna lokalizacja przekłada się na oszczędność czasu i energii, których nie traci się w korkach. Największą atrakcją jest oczywiście Jezioro Maltańskie i otaczające je trasy dla spacerowiczów i rowerzystów.
WILLA Znanieckiego to koncepcja połączenia doskonałych funkcji mieszkalnych, dogodnej lokalizacji i bliskosci natury. WILLA Znanieckiego jest inwestycją wpisującą się w koncepcję sąsiedniego Osiedla Botanika, którego całościowe założenia przygotował prof. Marian Fikus. Ten znany, poznański architekt i urbanista stworzył projekt dwóch pierwszych budynków, a dalsze prace kontynuuje wielokrotnie nagradzana pracownia CDF Architekci.
NOWE JAGIEŁŁY 12N mieszczące się na Osiedlu Władysława Jagiełły to jedno z najspokojniejszych miejsc na poznańskim Piątkowie. Lokalizacja zapewniająca wszelkie atrybuty życia w mieście – dostęp do handlu, szkół, przedszkoli i służby zdrowia, a także świetną komunikację z centrum miasta (Poznański Szybki Tramwaj – trasa PST).
Osiedle mieszkaniowe powstało u zbiegu ulic Opieńskiego i Umultowskiej tuż przy trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Ta lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Bliskość kompleksu handlowego oraz szkoły, a także terenów rekreacyjnych Moraska i rezerwatu „Żurawiniec” składa się na dodatkowy atut tego miejsca. Budynki projektowane m.in. przez arch. Tomasza Jakubowskiego z Pracowni APA.
Duże osiedle mieszkaniowe składającego się z 15 budynkach zaprojektowane przez arch. Teresę Mycko-Golec (Arcada) oraz arch. Tomasza Jakubowskiego (Autorska Pracownia Architektoniczna APA). Dla swoich mieszkańców, oprócz ciekawej architektury i przyjaznych rozwiązań lokalowych ma również pełną infrastrukturę towarzyszącą, tj. szkoły, przychodnie zdrowia, handel.
Duże, funkcjonalne osiedle mieszkaniowe zaprojektowane przez Miastoprojekt-Poznań oraz arch. Krystynę Borowską (Pracownia Pol-Projekt) składa się z 16 budynków. Położone niedaleko kompleksu rekreacyjnego Malta.
Duże, funkcjonalne osiedle mieszkaniowe zaprojektowane przez arch. Krzysztofa Wehra z Miastprojekt-Poznań składa się z 7 budynków z garażami podziemnymi.
Rewitalizacja zdegradowanych i opuszczonych przez przemysł terenów miejskich Osiedle budynków wielorodzinnych zamknięte ulicami Sikorskiego i Robocza. Zaprojektowane zostało przez arch. Pawła Błasińskiego (Arcada Sp. z o.o.). Mieszkania na terenie zamkniętym z halą garażową w podziemiach budynków.
To wyjątkowe w swym architektonicznym projekcie osiedle zaprojektowane przez arch. Eugeniusza Skrzypczaka (ARI-SK Sp. z o.o.) znajduje się w rejonie ulic Szymanowskiego i Szeligowskiego. Dogodną komunikację z resztą miasta zapewnia linia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju znajdująca się niewielkiej odległości od osiedla. Osiedle wspaniale wpisuje się w wygląd i zabudowę okolicznych terenów. W pobliżu pełne zaplecze usługowo-handlowe.
Rewitalizacja zdegradowanych terenów miejskich. Inwestycja składa się z budynków wielorodzinnych 3-5 piętrowych. Projekt pierwszych dwóch i założenie całości przygotował znany poznański architekt i urbanista – prof. Mariana Fikusa. Mają one swoją formą nawiązywać do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej, a trzeci budynek autorstwa poznańskiej pracowni CDF Architekci jest kontynuacją tego założenia.
MALTA NOWA 2 – zlokalizowana na Ratajach przy ul. Milczańskiej 22 jako kontynuacja inwestycji przy ul. Inflanckiej 20 składająca się z dwóch budynków 5-kondygnacyjnych z podziemną halą garażową, zaprojektowana została przez pracownię STUDIO LISIAK i przekazania mieszkańcom do użytkowania w roku 2018.
Kompleks 3 budynków 7-kondygnacyjnych posadowionych na wspólnej hali garażowej. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, nowoczesny design, przestronne części wspólne, a także teren ogrodzony i zagospodarowany w zieleni to coś co wyróżnia tę realizację zaprojektowaną przez Spółkę ARI pod kierunkiem architekta Eugeniusza Skrzypczaka. W roku 2013 inwestycja nagrodzona została I międzynarodową nagrodą Fasada Roku.
W centrum miasta, w pobliżu nadwarciańskich terenów powstał kameralny zespół mieszkalny o niebanalnej architekturze i bardzo wysokim standardzie wykonania. Bliskość terenów spacerowych, Starego Miasta, terenów sportowych czynią z niego miejsce gdzie jakość życia spotyka się z rekreacją. 4 wille miejskie zaprojektowane zostały przez zespół architektów UWI Inwestycje S.A. pod kierunkiem Pawła Hałaburdzina i Witolda Oleszaka.
Zaprojektowany przez Studio Lisiak Sp. z o.o. obiekt wyróżniający się nowoczesną architekturą to wielorodzinny budynek z podziemnym garażem położony przy ulicy Bolka 2 w Poznaniu zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Władysława Łokietka oraz Rezerwatu Żurawiniec. Zastosowane rozwiązania architektoniczne oraz technologiczne zapewniają oryginalność, komfort, wygodę. Natomiast elegancji oraz uroku nadaje zaprojektowana szata zieleni w formie dostępnego wyłącznie z budynku ogrodu.
Kameralne osiedle składające się z 5 budynków zaprojektowane przez Studio Projektowe arch. Grzegorz Cencek, arch. Marek Kibler i arch. Krzysztofa Wehra. Położone niedaleko kompleksu rekreacyjnego Malta w sąsiedztwie osiedla posiadającego pełną infrastrukturę towarzyszącą.
Budynek mieszkalny z dużą halą garażową zaprojektowany przez arch. Mariana Urbańskiego (Pracownia Atrium) świetnie wpisał się w istniejącą zabudowę osiedla ratajskiego.
Niewielki budynek wielorodzinny zaprojektowany przez arch. Eugeniusza Skrzypczaka (ARI –SK. sp. z o.o.) o ciekawej architekturze z garażami w przyziemiu. Położenie niedaleko ulicy Głogowskiej daje świetne połączenie z centrum miasta. Ogrodzona posesja pozwala na ciche i spokojne zamieszkiwanie.
Zespół 6 budynków mieszkalnych z garażami wybudowany w wysokim standardzie na ogrodzonej posesji. Zaprojektowany przez arch. Jacka Buszkiewicza.
Zespół 23 domków jednorodzinnych, szeregowych zaprojektowane przez arch. Ewę Pawlicką-Garus (pracownia Poznań-Projekt) o ciekawym rozwiązaniu architektonicznym. Położony na pograniczu Podolan i Piątkowa pozwala mieszkać wygodnie i spokojnie nie rezygnując z szybkiego kontaktu z miastem.
Budynek mieszkalny halą garażową zaprojektowany przez arch. Tomasza Jakubowskiego (Autorska Pracownia Architektoniczna APA).
Rewitalizacja zabudowy dzielnicy willowej Sołacz. Zespół willi miejskich o ciekawej architekturze łączącej dobrą tradycję z wysokim standardem na pięknie zagospodarowanych posesjach zamkniętych. Projekty poszczególnych willi przygotowane zostały przez: arch. Izabelę Klimaszewską, arch. Ewę Pawlicką-Garus, arch. Eugeniusza Skrzypczaka oraz arch. Krzysztofa Wehra.
Kameralny budynek wielorodzinny zaprojektowany przez arch. Ewę Pawlicką-Garus (pracownia Poznań-Projekt) położony wśród zieleni, otoczony starodrzewem o wysokim standardzie. Położony blisko koryta Warty pozwala cieszyć się swoim mieszkańcom zarówno z uroków natury, jak i dogodności aglomeracji miejskiej.
Lokalizacja w centrum miasta niedaleko ulicy Półwiejskiej, zabytkowego Starego Rynku oraz kompleksu Stary Browar składa się na niepowtarzalny klimat mieszkania w tym miejscu. Budynek z halą garażową zaprojektowany został przez arch. Izabelę Klimaszewską (Klimaszewska & Biedak Sp. z o.o.) atrialnie co powoduje, iż hałas uliczny nie zakłóca spokoju mieszkańcom.
Budynek wielorodzinny z przeznaczeniem na wynajem, a zaprojektowany przez arch. Tomasza Jakubowskiego (Autorska Pracownia Architektoniczna APA) Jego atutem jest dobra lokalizacja i połączenie komunikacyjne z centrum miasta.
Budynek mieszkalny z przeznaczeniem na wynajem z halą garażową stanowi uzupełnienie zabudowy ulicy Sikorskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Wildeckiego. Zaprojektowany przez arch. Krzysztofa Frąckowiaka.
Budynek mieszkalny uzupełniający zabudowę starej dzielnicy Poznania Śródki zaprojektowany przez arch. Izabelę Klimaszewską (Klimaszewska & Biedak Sp. z o.o.). Położony bezpośrednio u brzegu Warty sąsiaduje z najcenniejszymi zabytkami miasta jak np. Katedra Poznańska na Ostrowie Tumskim.
Kompleks małych budynków wielorodzinnych zaprojektowany przez arch. Igora Buszkiewicza . Znajduje się w niewielkiej odległości od terenów zielony Kopaniny ze Stawem Buczkowskiego na czele co powoduje, że miejsce to jest interesujące dla osób ceniących sobie spokój i kontakt z naturą. Dobre połączenie komunikacyjne z aglomeracją zapewnia mu bliskość ulicy Grunwaldzkiej.
Budynek mieszkalny będący uzupełnieniem istniejącego osiedla w ciekawy sposób wpisany w jego architekturę. Położony przy Rezerwacie Żurawiniec daje niepowtarzalną możliwość mieszkania w pobliżu terenów zielonych. W najbliższym otoczeniu pełne zaplecze handlowe, usługowe i szkoła.
Kamienica z halą garażową zaprojektowana przez dr inż. Jerzego Zielonackiego stanowi uzupełnienie zabudowy ul. Mostowej. Nawiązuje do tradycyjnej, przedwojennej architektury tej ulicy. Budynek wykonany w wysokim standardzie jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku w Poznaniu.
Victoria Center to dom handlowy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta jako realizacja inicjatywy poznańskiego środowiska kupieckiego. Na powierzchni znajdują się lokale użytkowe o przeznaczeniu handlowo-biurowym z wygodnym parkingiem podziemnym.