fbpx
Menu
2022-03-29

30 lat UWI Inwestycje S.A.

30 lat UWI Inwestycje S.A.

Już od 30 lat zmieniamy Poznań i rośniemy razem z nim. Fundamentem naszych działań jest przede wszystkim planowanie z myślą o mieszkańcach oraz poznańska solidność. Na przestrzeni tych 30 lat zbudowaliśmy blisko 200 budynków, które ponad 6000 poznańskich rodzin nazywa domem. 

Nasze osiedla budujemy w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach otoczonych zielenią. Dostrzegamy potencjał nawet w trudnych do zagospodarowania działkach, dlatego dzięki naszym staraniom wiele miejsc w Poznaniu zyskało nowe życie. Do współpracy zapraszamy najlepszych architektów, bo ważna jest dla nas estetyka miasta. W realizowanych inwestycjach stawiamy na nowoczesne, ekologiczne technologie, a troska o środowisko naturalne wyznacza UWI kierunek dalszego rozwoju. 

UWI dla Poznania         

Związaliśmy się z tym miastem i chcemy, żeby wszystkim mieszkało się tu jak najlepiej, ale też jak najpiękniej. W 1998 r. wieloletni prezes UWI, pan Jacek Cenkiel, zainicjował powstanie Nagrody Prezydenta Miasta Poznania za Najlepszą Realizację Architektoniczną, czyli Nagrodę Quadro. Dla poznańskich architektów jest ona wielkim wyróżnieniem. Laureatami Quadro są takie ikony poznańskiej architektury jak Stary Browar, Bałtyk czy kamienica Żelazko.

Dziedzictwo kulturowe i historyczne Poznania jest dla nas szczególnie ważne. Dlatego działamy również z Wydawnictwem Miejskim i Fundacją Rozwoju Miasta Poznania. Niedawno wsparliśmy proces publikacji wyjątkowej książki. Jest to czterotomowa Historia Poznania, opracowana przez znakomitego profesora Przemysława Matusika. Sfinansowaliśmy również renowację Tumb Królewskich w katedrze na Ostrowie Tumskim, a także pomniki i fontanny w centrum Poznania. Od lat współpracujemy z Teatrem Muzycznym, szczególnie angażując się w organizację wydarzeń skierowanych do najmłodszych. Co roku wspieramy premiery spektakli dla dzieci. 

Zachęcamy poznaniaków w każdym wieku do zdrowego, aktywnego trybu życia – w ubiegłe wakacje zorganizowaliśmy cykl darmowych treningów pod nazwą Aktywna Malta. Wsparliśmy również organizację poznańskiej edycji Kids Run, czyli ogólnopolskiej imprezy sportowej dla dzieci. 

UWI dla przyrody

Wokół naszych inwestycji posadziliśmy setki drzew i dbamy o to, by otaczała je zieleń, która jest niezbędna mieszkańcom. Systematycznie podejmujemy działania na rzecz przyrody i staramy się w nie angażować różne instytucje, organizacje i przede wszystkim lokalne społeczności. Przy okazji planowania zieleni na Osiedlu Botanika rozpisaliśmy konkurs na projekt skweru skierowany do studentów. Na tym samym osiedlu zorganizowaliśmy piknik edukacyjny „Botanika na pTAK!” we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie. Ekologia jest dla nas na tyle ważna, że ciągle szukamy nowych rozwiązań i pomysłów, by działać na rzecz miejskiej zieleni. W listopadzie 2021 roku poskutkowało to tym, że jako pierwsi w Polsce zainicjowaliśmy i zorganizowaliśmy sadzenie miejskiego lasu kieszonkowego. Zielone Miasto Poznań, bo tak nazwaliśmy ten projekt, spotkał się z niezwykle pozytywnym odzewem i na pewno będziemy go kontynuować.  

30 lat z Wami

Jako zespół UWI Inwestycje jesteśmy dumni z efektów 30 lat naszej pracy. Wasze zaufanie motywuje nas, by tworzyć miejsca, gdzie dobrze się mieszka. Starannie wybieramy lokalizacje i projekty architektoniczne, dbamy o zieleń, solidność wykonania oraz oszczędność w utrzymaniu. Na zbudowanych przez nas osiedlach wychowało się już jedno pokolenie poznaniaków, a teraz rosną kolejne. Chcemy zadbać o to, by Poznań był dla nich jak najlepszym miejscem do życia, zarówno teraz, jak i w przyszłości.  

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295