fbpx
Menu
2021-09-24

Aktywnie i zielono! Podsumowujemy Kids Run w Poznaniu

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w niedzielę 19 września stadion lekkoatletyczny na Golęcinie znów zapełnił się uczestnikami Kids Run. Powrót do Poznania największego w Polsce cyklu imprez biegowych dla dzieci wypadł okazale. Ponad 700 młodych zawodników spędziło czas wesoło i radośnie, a przede wszystkim aktywnie. Było również zielono, bo jako partner imprezy wykorzystaliśmy to spotkanie z dzieciakami, aby opowiedzieć im, o co chodzi z tym całym lasem kieszonkowym. 

 

Dziecięca radość, entuzjazm i energia wypełniły w niedzielę stadion lekkoatletyczny na Golęcinie. Młodzi miłośnicy ruchu i aktywności sportowych w wieku od 1 roku do 14 lat od samego rana biegali na różnych dystansach. Najmłodsi mieli do przebycia dystans 100 metrów, a najstarsi pokonywali 800 metrów, a więc dwa okrążenia lekkoatletycznej bieżni. 

 

– Wspieramy Kids Run od lat, bo w tych mityngach lekkoatletycznych uczestniczą młodzi poznaniacy, którzy mieszkają w budynkach postawionych przez naszą firmę. Już trochę tych poznańskich osiedli wybudowaliśmy w trakcie 29 lat aktywnej działalności – mówi Małgorzata Puchyła, prezes firmy UWI Inwestycje. – Jako poznańska firma staramy się wspierać inicjatywy, które wpływają na dobrostan miasta, a Kids Run wykonuje świetną robotę na rzecz promocji ruchu i aktywności sportowej dzieci i młodzieży – dodaje.

 

 

Nie tylko bieganie 

 

Bieganie było ważnym elementem imprezy, ale nie najważniejszym. Na Kids Run króluje sport i ruch! Nie zabrakło zatem rozmaitych aktywności dla dzieciaków, które podskakiwały, rzucały, bawiły się piłkami, strzelały z łuku itd. Nie było wygranych i przegranych, każdy po skompletowaniu wszystkich zadań otrzymywał od organizatorów upominek w postaci tatuażu ze zwierzątkami i gumową opaską na rękę.

 

My też wcale nie zamierzaliśmy przynudzać! Zorganizowaliśmy ekokonkursy plastyczne z nagrodami, a poza tym pomyśleliśmy, że sport dobrze komponuje się z zielenią i troską o nasze otoczenie. W końcu nieprzypadkowo zielone tereny wokół Jeziora Maltańskiego to ulubione miejsce poznaniaków do uprawiania do joggingu, jazdy na rowerze i rolkach. Specjalnie na Kids Run przygotowaliśmy zatem interesujące ekowarsztaty, podczas których przedstawiliśmy ideę lasu kieszonkowego. 

 

 

Las kieszonkowy? A co to takiego? 

 

To taki mały lasek, w zasadzie zagajnik. Na terenie o powierzchni boiska sadzi się gęsty las, ale taki nietypowy, bo z dziesiątkami różnych gatunków drzew i krzewów. Wśród nich śliwy, grusze czy jarzębina. Taki mikrolas to dom dla wielu owadów, motyli, płazów, ślimaków, a także ptaków śpiewających takich jak słowik, kos czy szczygieł. Ponieważ las kieszonkowy jest naturalnie supergęsty, rośnie nawet 10 razy szybciej niż taki zwykły, gdzieś za miastem. I najważniejsze, może zostać zasadzony nieopodal naszych domów. Jego zalety najbardziej docenimy w lecie, gdy obniży temperaturę powietrza nawet o 2 stopnie i zatrzyma wodę w trakcie intensywnych opadów deszczu. Cały rok potrafią tłumić wszechobecny w mieście hałas, nawet o 10 decybeli.

 

Posadź las kieszonkowy razem z UWI Inwestycje!

 

 

Dzięki współpracy naszej firmy z Kasprem Jakubowskim, architektem krajobrazu i edukatorem przyrody o las kieszonkowy wzbogacą się tereny w okolicy Jeziora Maltańskiego. Sadzenie mikrolasu zaplanowaliśmy na połowę listopada.

 

– Jeszcze w tym roku las kieszonkowy posadzimy w Poznaniu i będziemy to robili jako pierwsi w Polsce! Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców do wspólnego działania, którego efektem będzie Zielony Poznań – zachęca Małgorzata Puchyła. – To ważne, żebyśmy zrobili to razem, z myślą o przyszłych pokoleniach. Właśnie dlatego na takich imprezach jak Kids Run edukujemy dzieci i młodzież i wciąż będziemy budować świadomość ekologiczną młodych poznaniaków. Tak rozumiemy odpowiedzialność społeczną naszej firmy względem miasta, które uważamy za naszą wspólną wielką wartość – podkreśla prezes firmy UWI Inwestycje S.A.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295