fbpx
Menu
2022-07-22

Garderoba w sypialni? Proste rozwiązanie – maksimum wygody

Czy zdarzyło ci się marzyć o własnej garderobie ale nie miałeś pomysłu jak ją zrobić? Niezależnie czy planujesz zakup mieszkania, czy już je masz, możesz wydzielić w nim garderobę w sypialni. Jest to funkcjonalne rozwiązanie warte rozpatrzenia przy aranżacji przestrzeni.

 

 

Zalety garderoby w sypialni

 

Garderoba w sypialni to wygodne rozwiązanie pozwalające na swobodne przechowywanie ubrań, butów, akcesoriów i innych rzeczy (np. żelazka i deski do prasowania). Dzięki niej można poukładać wszystko we właściwym porządku i zaoszczędzić przestrzeń w pozostałych rejonach mieszkania. Zawsze będzie wiadomo co gdzie się znajduje, unikając tym samym przekładania rzeczy w inne miejsce i ich późniejszego szukania.

 

Wydzielając garderobę we własnej sypialni ma się szybki i łatwy dostęp do ubrań. Dzięki temu można ubrać się bez wychodzenia z pokoju. Ułatwia to szykowanie się na przyjęcie kiedy goście są już w mieszkaniu, lub ubranie się rano zanim ktoś nas zobaczy w samej piżamie.

 

Układ i wielkość garderoby można dostosować do własnych potrzeb. Samodzielnie można wybrać wielkość i ilość szuflad, wieszaków, półek, czy koszy. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i większą powierzchnię do przechowywania w porównaniu do zwykłych szaf. Dodatkowo w garderobie można umieścić lustra lub wydzielić toaletkę, co ułatwi wybieranie stroju, czesanie i malowanie się.

 

 

Jak zrobić garderobę w sypialni

 

Garderobę w sypialni można wydzielić na parę sposobów. Przede wszystkim trzeba ustalić jakiej wielkości ma być garderoba i gdzie ją najlepiej zrobić. W zależności od wielkości sypialni można wydzielić garderobę w różny sposób.

 

Niektóre pokoje posiadają wnękę. Warto na to zwrócić uwagę kupując mieszkanie, ponieważ ułatwia to stworzenie garderoby i pozwala zaoszczędzić na jej budowie. Wystarczy zaopatrzyć się w półki, wieszaki i szuflady, a następnie zamontować je we wnęce. Wszystko można oddzielić za pomocą zasłony, parawanu lub drzwi przesuwnych.

 

Jeśli pomieszczenie nie posiada wnęki, wtedy do budowy garderoby można wykorzystać ściankę działową. Warto jest zadbać o swobodny dostęp. Jeśli sypialnia jest niewielka to można zrezygnować z drzwi lub pełnej ściany i delikatnie oddzielić garderobę za pomocą kotary, przeszklenia lub drewnianych lameli.

 

 

Jaki rodzaj garderoby wybrać

 

Rodzaj i wielkość garderoby należy dopasować do rozmiaru i kształtu sypialni. Również warto zwrócić uwagę na styl. Elegancko będzie się prezentowała garderoba wydzielona za pomocą szyby. Dla osób lubiących ciepłe i przytulne wnętrza dobrze sprawdzą się drewniane lamele. Poszukujący łatwych i szybkich rozwiązań mogą skorzystać z kotary, która również może być świetnym elementem ozdobnym.

 

Następnie trzeba ustalić gdzie będą znajdowały się poszczególne elementy. Jeśli zamierza się mieć półki i wieszaki z każdej strony, to należy wydzielić garderobę za pomocą ścianki działowej. W przypadku oddzielenia garderoby szybą, kotarą lub lamelami, montaż jej elementów będzie możliwy tylko na jednej lub dwóch ścianach należących pierwotnie do sypialni. Ta opcja zajmie mniej miejsca i dobrze sprawdzi się w małych sypialniach.

 

Na koniec pozostaje zdecydować czy garderoba ma być otwarta czy zamknięta. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale wymaga dużej sypialni. Jest to dobry pomysł dla osób kochających modę, ponieważ pozwoli wyeksponować kolekcję ubrań, butów, czy akcesoriów. Garderoba zamknięta pozwala na ukrycie wszystkiego w środku. Dzięki temu łatwiej jest zachować czystość i porządek w mieszkaniu oraz ochronić ubrania przed brudem i zniszczeniem.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295