fbpx
Menu
2022-06-27

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Pierwszy etap przeprowadzki – co powinniśmy zrobić w momencie podjęcia decyzji o zmianie miejsca zamieszkania?

Zmiana miejsca zamieszkania jest coraz bardziej naturalna biorąc pod uwagę wiele czynników takich jak zmiany kulturowe, coraz częste zmiany miejsca pracy itp. Przeprowadzki stały się na tyle naturalne że obecne pokolenia stają się coraz bardziej niezależne a tym samym wolne od przywiązania do jednego miejsca i domu. Warto w takim razie wiedzieć kilka rzeczy o przeprowadzkach m.in. jak zarządzać nimi w sposób rozsądny i praktyczny.

 

 

Zaraz po podjęciu decyzji o przeprowadzce i znalezieniu już nowego lokum powinniśmy zrobić remanent w swoich rzeczach. Bardzo często w domu w którym mieszkamy jest wiele niepotrzebnych gratów, których nikt nie używa i prawdopodobnie zajmują one tylko niepotrzebnie miejsce. Przegląd własnych rzeczy pozwoli zmniejszyć ilość pudełek, które będziemy musieli pakować podczas samego procesu wyprowadzki. Warto jest aby rzeczy ważne takie jak pamiątki, czy zdjęcia odpowiednio zabezpieczyć w specjalnej walizce, lub pudełku w którym nic im się nie stanie.

 

 

Po ustaleniu co na pewno zabieramy do nowego mieszkania warto jest ustalić jak dokonamy przeniesienia rzeczy. Opcji dla osób przeprowadzających się jest bardzo dużo od przysługi przyjaciela po wynajęcie prywatnej firmy przeprowadzkowej. Opłacalność każdego rozwiązania zależy w dużej mierze od tego jak podchodzimy do przeprowadzki. Jeżeli w miejscu w którym do tej pory mieszkaliśmy zostają meble a my zabieramy głównie rzeczy „lekkie” to wynajmowanie firmy przeprowadzkowej nie ma sensu. Usługi firm stają się opłacalne w momentach w których musimy wyprowadzić się z całym swoim dobytkiem łącznie z meblami. W przypadku większości rodzin przeprowadzka odbywa się przy pomocy prywatnego samochodu dzięki czemu ogranicza się koszty związane z całym procesem.

Drugi etap – podejście do pakowania, z czego korzystać?

Pakowanie to bardzo istotny etap wyprowadzki, ponieważ od tego jak staranie podejdziemy do pakowania zostaną zabezpieczone nasze rzeczy. Jeżeli chcemy aby przedmioty które zabierały nie ucierpiały podczas podróży warto zakupić proste kartony z wypełnieniem styropianowym. Takie kartony nie tylko pozwolą nam poukładać rzeczy w sposób rozsądny ale również dzięki wypełnieniu będzie możliwe zabezpieczenie wrażliwych na stłuczenie rzeczy.

 

 

Stosowanie kartonów ma również inną ważna zaletę. Jeżeli jesteśmy w stanie zapakować swój cały dobytek do kartonów to proces przeprowadzki będzie wygodniejszy ale również bardziej estetyczny z punktu widzenia nowych sąsiadów. Kartony zapewniają anonimowość a po przeprowadzce można jest złożyć, zapakować tam niepotrzebne rzeczy, lub po prostu bez przeszkód wyrzucić.

Trzeci etap – firma przeprowadzkowa czy własne auto?

To jaką podejmiemy decyzję w tej sprawie zależy w dużej mierze od faktu ile rzeczy posiadamy. Jeżeli wyprowadzka opiera się na przewiezieniu w drugie miejsce tylko kilku kartonów z rzeczami to niezależnie od ich ilości można to sprawnie i tanio zrobić prywatnym autem. Gdy w skład transportowanych rzeczy wchodzą takie elementy wyposażenia jak meble, lub sprzęt AGD to warto jest zamówić firmę. Korzystając z firmy tym bardziej musimy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu rzeczy.

 

 

Mimo że możemy kontrolować proces przeprowadzki to odpowiednie i bezpieczne zapakowanie rzeczy pozwoli nie martwić się o ich stan po wyjęciu z pudła. Koniecznie jest również sprawdzenie z jakiego środka transportu dana firma korzysta.

Podsumowanie

Podchodząc zadaniowo do procesu przeprowadzki możemy zaoszczędzić sobie wielu nerwów, oraz zapewnić bezpieczne przetransportowanie nawet najbardziej wrażliwych i cennych przedmiotów. Przeprowadzkę można zorganizować po kosztach zachowując przy tym duże bezpieczeństwo jeżeli tylko chcemy by była ona tania. Nigdy nie spieszmy się z podejmowaniem decyzji dzięki czemu nie popełnimy błędu dokonując pochopnych wyborów.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295