fbpx
Menu
2022-04-07

Jak tanio wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Marzenie każdego z nas o posiadaniu własnego mieszkania prędzej czy później i tak się spełni. Z pewnością poświęcamy czas na przeglądanie różnorodnych ofert z rynku nieruchomości i poszukujemy lokalu, który najbardziej nas zainteresuje. Zdarza się jednak tak, że naszą uwagę przykuje oferta sprzedaży mieszkania w stanie deweloperskim. W praktyce nie oznacza to niczego innego jak to, że takie mieszkanie trzeba będzie we własnym zakresie oczywiście wykończyć. Wiele osób w tym momencie z pewnością z tego pomysłu rezygnuje, gdyż obawia się znacznie wyższych kosztów, które mogły by sprawić, że inwestycja stanie się nieopłacalna. Niemniej jednak mieszkanie w stanie deweloperskim można wykończyć naprawdę tanio. Jak więc to zrobić?

 

 

Stwórz plan wykończenia mieszkania

 

Jeśli zapadła decyzja o tym, że kupujemy nieruchomość w stanie deweloperskim, to z pewnością liczymy się z tym, że będzie ono wymagało odpowiedniego wykończenia. W tym celu w pierwszej kolejności trzeba opracować sobie szczegółowy plan, jeszcze przed otrzymaniem kluczy do mieszkania. Wystarczy jednak dokładnie dowiedzieć się, co z lokalu będzie się znajdować, a następnie nakreślić sobie plan przygotowań. Na początek dobrze jest stworzyć sobie orientacyjny plan mieszkania i wziąć pod uwagę to, jak mają wyglądać konkretne pomieszczenia. Wówczas możemy rozpocząć zakup odpowiednich farb lub tapet, a także płytek, podłóg i paneli. Co więcej trzeba również w projekcie uwzględnić to jak mają być rozstawione meble, a także gdzie znajdują się drzwi wewnętrze. Dzięki precyzyjnie zaplanowanym działaniom, od razu po odebraniu kluczy, będzie można przystąpić do samodzielnych prac wykończeniowych.

 

 

Wykonanie instalacji, a także wykończenie podłóg i ścian

 

Zwykle pierwszym krokiem w wykańczaniu mieszkania w stanie deweloperskim jest przygotowanie wszystkich, niezbędnych instalacji. Oczywiście w tej kwestii warto zasięgnąć pomocy fachowca. Jeśli jednak instalacje w mieszkaniu już się znajdują, wówczas trzeba się upewnić, że nie wymagają one dodatkowych modyfikacji celem dopasowania ich do naszych własnych potrzeb. Kiedy ten etap mamy już za sobą, można przejść do ścian, które trzeba pokryć minimum dwoma warstwami wybranej farby lub po prostu położyć na nie wybraną tapetę. Kiedy wszystko wyschnie, można zabrać się za podłogi. Zwykle najlepiej sprawdzają się panele w pokoju gościnnym, korytarzu czy jadalni. W pomieszczeniach, które są narażone na działanie wilgoci jak np. kuchnia czy też łazienka, zazwyczaj wykorzystuje się panele. Można podjąć się ich ułożeniu samodzielnie, gdyż nie jest to niezwykle wymagające zadanie, a z pewnością pozwoli nam dodatkowo obniżyć koszty wykończenia mieszkania. Gdy wszystko jest już gotowe, pozostaje oczywiście zamontowanie w pokojach i łazience drzwi wewnętrznych.

 

 

Ustawienie mebli i aranżowanie wnętrza

 

Kiedy wszystkie prace wykończeniowe, zarówno na podłogach jak i na ścianach dobiegły już końca, wówczas możemy zaprosić do naszego wnętrza wybrane przez nas meble. Co więcej trzeba również na tym etapie zająć się zamontowaniem niezbędnej armatury łazienkowej oraz wszystkich sprzętów kuchennych. W przypadku rozstawiania mebli panuje jednak ogromna dowolność i z pewnością jest to jeden z najprzyjemniejszych momentów wykańczania mieszkania w stanie deweloperskim. Meble możemy dowolnie modyfikować i zmieniać ich rozstaw tak, by idealnie pasowały one do naszej aranżacji i wizji mieszkania. Pozostało jedynie dobrać dekoracje, a mieszkanie w stanie deweloperskim zostało tanio i solidnie wykończone.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295