fbpx
Menu
2021-07-08

Jak urządzić przytulną sypialnię? Poznaj nasze porady i inspiracje

Urządzanie wnętrza, które ma być naszą prywatną oazą, a także idealnym miejscem do wypoczynku, to nie lada wyzwanie. Odpowiednio zaaranżowana sypialnia pozwoli nie tylko nabrać sił na kolejny dzień, ale również poczuć się domowo i komfortowo. Jak urządzić przytulną, przyjemną dla domowników sypialnię?

 

Gra kolorów

Kolory, jakie nadajemy naszym wnętrzom, w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Dodatkowo możemy nimi nieco powiększyć lub odwrotnie – pomniejszyć wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na kolor biały, to nasza przestrzeń zyska nieco metrów, przynajmniej wizualnie. Niemniej jednak lepszym wyborem do sypialni będą odcienie beżu, zieleni czy błękitu. Delikatne barwy mają bowiem działanie uspokajające i pozwalają nam się odprężyć, a także zredukować stres. W sypialni lepiej unikać ciemnych, przytłaczających kolorów. Jeśli jednak naszą ulubioną barwą jest na przykład granatowy, nie musimy z niego zupełnie rezygnować. Wystarczy tylko przełamać go jaśniejszymi kolorami, aby wnętrza sypialni nie były zbyt ciemne i nie przytłaczały. 

 

Meble dobrze dobrane

Najważniejszym meblem sypialnianym jest łóżko – to właśnie ono powinno być na pierwszym miejscu. Zdecydujmy się na taką jego wielkość, która zapewni nam komfort spania, nawet kosztem dodatkowych mebli do sypialni. Jeżeli jednak zostanie nam trochę miejsca, możemy zakupić praktyczne szafki nocne, w których warto przechowywać rzeczy mogące się przydać w nocy bądź o poranku. Na blacie szafki może zaś stanąć lampka nocna. W przypadku dużych sypialni doskonałym wyborem będzie duża szafa na ubrania lub komoda z toaletką. Takie rozwiązanie cenią sobie szczególnie kobiety.

 

Moc dodatków

W sypialni nie może zabraknąć dodatków, dzięki którym wnętrza nabierają charakteru. Dobrym pomysłem będzie wyposażenie sypialni w małe dywaniki, tak aby o poranku nie musieć stawiać stóp na zimnej podłodze. Możemy również postawić na dywan, który będzie zdobił całą sypialnię. Nie zapomnijmy także o roślinach. Produkują one niezbędny do życia tlen, przez co w pokojach, w których stoją rośliny, śpi się o wiele lepiej. Nie chodzi o to, aby całą wolną przestrzeń wypełnić doniczkami – wystarczy powiesić na ścianie paprotkę lub postawić na parapecie kilka mniejszych doniczek. W sypialni możemy także umieścić nasze ulubione dodatki, taki jak plakaty, obrazy czy zdjęcia. Doskonale sprawdzą się one szczególnie w jasnych wnętrzach. 

 

Telewizor – tak czy nie?

Dyskusyjną sprawą jest kwestia umieszczenia w sypialni telewizora. Pewnym jest, że powinny z niego zrezygnować osoby, które mają problemy z zasypianiem czy w ogóle ze snem. Przed położeniem się do łóżka warto się nieco wyciszyć, czemu nie służy oglądanie telewizji. Co więcej, bardzo ważne jest oddzielenie części dziennej od części nocnej. Telewizor może więc stanąć w salonie, jednak lepiej nie umieszczać go w sypialni. To samo dotyczy na przykład biurka i komputera. Sypialnia ma być miejscem regeneracji i odpoczynku, natomiast tego typu dodatki kojarzą się raczej z pracą i często umieszczone w sypialni mogą być powodem, dla którego trudno jest nam zasnąć.

Sypialnia powinna być tak urządzona, aby spełniała oczekiwania domowników. Marząc o przytulnym pomieszczeniu sypialnianym warto postawić na styl skandynawski, który cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba zrezygnować z ulubionego, ciemnego koloru czy innym dodatków. Wręcz przeciwnie – sypialnia ma być dla nas, a więc urządzona tak, aby nie chciało nam się z niej wychodzić. 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295