fbpx
Menu
2017-11-22

Jak zabezpieczyć nowe mieszkanie przed włamaniem?

Być może właśnie kupiłeś nowe mieszkanie lub dopiero się za nim rozglądasz. Zapewne bardzo cieszysz się z tego powodu, więc w myślach snujesz już plany, jak urządzić wnętrze. To ważny moment w życiu, dlatego musisz także pomyśleć o innej, bardzo ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo mieszkania. Z pewnością chcesz być spokojny o to, że po nieobecności zastaniesz je w dokładnie takim samym stanie, jak przed wyjściem. Jakie rozwiązania sprawią, że będziesz mógł czuć się pewnie w kwestii zabezpieczenia mieszkania przed włamaniem?

Wysoka jakość okien i drzwi

Jeśli kupujesz mieszkanie, zwróć szczególną uwagę na jakość okien i drzwi. Dobry deweloper poświadczy Ci, że zamontował wyłącznie te, które pochodzą od sprawdzonego dostawcy i posiadają wysoką klasę bezpieczeństwa. Powinny być to nowoczesne okna, najlepiej o podwójnych szybach, a także mocne antywłamaniowe drzwi, zamykane na kilka razy. Dzięki temu dostęp do Twojego mieszkania będzie mocno utrudniony i potencjalny włamywacz może po prostu zrezygnować w trakcie planowanego napadu, gdyż uzna, że wejście do środka jest zbyt trudne.

Rolety antywłamaniowe

Bardzo dobrym pomysłem na dodatkowe zabezpieczenie jest zainwestowanie w zewnętrzne rolety antywłamaniowe – zwłaszcza w przypadku mieszkań zlokalizowanych na najniższych kondygnacjach (w inwestycjach realizowanych przez UWI Inwestycje S.A. rolety stanowią standard wykończenia mieszkania). Montuje się je na zewnątrz budynku, na ramach okien, a steruje nimi z wewnątrz. To dodatkowe utrudnienie dla potencjalnego włamywacza – najczęściej takie osoby, gdy widzą rolety w ogóle nie podejmują się rabunku, gdyż wiedzą, że pokonanie rolet zajęłoby im za dużo czasu, a w tym czasie ktoś mógłby powiadomić odpowiednie służby. Poza tym niekwestionowaną zaletą rolet jest także to, że chronią one przed nadmiarem słońca i mają właściwości termoizolacyjne.

System alarmowy

Wbrew powszechnym opiniom rozwiązanie to nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych, doskonale sprawdza się za to jako skuteczny sposób zabezpieczenia mieszkania przed włamaniem. Na rynku istnieją 2 typy instalacji alarmowych – czujki i kontaktrony. Wybór odpowiedniego zależy oczywiście od wielkości mieszkania, potrzeb i budżetu jego właściciela. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość poszerzenia działania o wykrywanie dymu, gazu, ognia czy zalania, dzięki czemu zyskuje się system wielofunkcyjny pozwalający szybko reagować w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa mieszkania oraz jego mieszkańców.

Bezpieczny także samochód

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, zapewne zależy Ci także na jego bezpieczeństwie. Najprostszym rozwiązaniem jest rezygnacja z parkowania na ulicy na rzecz m.in. wynajęcia miejsca na parkingu strzeżonym. Jednak najbezpieczniejszym i jednocześnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest wykupienie miejsca w hali garażowej pod inwestycją, w której nabyło się mieszkanie. Aktualnie w nowych inwestycjach takie hale stanowią standard – o wysokim bezpieczeństwie decyduje tutaj brama wjazdowa, do której pilot mają wyłącznie właściciele mieszkań oraz monitoring. Takie rozwiązanie nie tylko redukuje do minimum wszelkie ryzyko związane z kradzieżą samochodu, lecz także sprawia, że nie jest on narażony na negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Ubezpieczenie

Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym aspektem, jest ubezpieczenie mieszkania czy samochodu od kradzieży bądź włamania. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nawet jeśli wydarzy się coś złego, firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie, dzięki któremu będzie można pokryć straty.

Przy wyborze mieszkania warto dokładnie przemyśleć wszystkie kwestie, które wpływają na bezpieczeństwo, aby uniknąć włamania i straty swoich dóbr. W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, właśnie o takie rozwiązania zadbał deweloper UWI Inwestycje S.A., gwarantujący mieszkania z najwyższej jakości drzwiami i oknami antywłamaniowymi, wyposażone w rolety zewnętrzne i hale garażowe. Dzięki tak zabezpieczonemu mieszkaniu możesz spać spokojnie.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295