fbpx
Menu
2019-08-01

Lato w mieszkaniu i na balkonie

Przełom lipca i sierpnia nieubłaganie świadczy o tym, że lato w pełni. Część z nas urlopy ma już dawno za sobą, a przecież nikt nie chce wracać do szarej rzeczywistości. Czy można wakacyjny urok zachować na dłużej? Jak najbardziej! Wystarczy wprowadzić letni klimat do swojego mieszkania i na balkon. 

Wakacyjna aranżacja mieszkania

Okres letni to taki czas, gdzie głowy wciąż są w chmurach, a myśli wracają do urlopowego szaleństwa i odpoczynku. Tego właściwie nigdy nie chce się kończyć – dlatego niech piękna chwila nadal trwa! Lato przemija? Niech zagości w Twoim domu, czyniąc go słonecznym i przyjemnym. Jeśli na wakacje potrzebujesz pewnej zmiany, a chłodny styl skandynawski nie pasuje do tych chwil pełnych ciepła, spróbuj dołożyć kilka dodatków, które odmienią Twoje mieszkanie. Lato kojarzy Ci się z Morzem Bałtyckim? Postaw na biel i granat, przełamane czerwienią jako akcent. Idealnie sprawdzi się koło ratunkowe zawieszone na ścianie, a także pasiaste obrusy – te marynarskie motywy sprawią, że poczujesz się jak nad morzem. Zwłaszcza jeśli na obiad zaserwujesz sobie świeżą rybę, a jej zapach uniesie się po całej kuchni! Masz pamiątki z wakacji? Nie chowaj ich na samo dno szuflady – stwórz z nich ciekawą aranżację wnętrza, wprowadzając do niego ducha urlopu. Dzięki temu zyskasz uniwersalny wystrój, całkowicie dostosowany do Ciebie. Jeśli marynistyczny styl nie do końca do Ciebie przemawia, spróbuj czegoś lżejszego – postaw na słoneczniki. To kwiaty, które same w sobie kojarzą się ze słońcem, a do mieszkania wprowadzą letni klimat i radosny nastrój. Podobnie zadziała każdy inny żółty dodatek, który rozjaśni otoczenie i będzie ciekawym elementem dekoratorskim. Odważ się na przykład na obrus w tym kolorze!

Lato w mieszkaniu

Lato na balkonie

Miejscem, które pomoże Ci zbudować letni klimat, jest właśnie balkon. Wiele zależy od jego metrażu – jeśli jest mniejszy, postaw na drobne dodatki w postaci stolika kawowego i kilku poduszek, które będą idealnym miejscem dla przyjętych tam gości. Jeśli dysponujesz dużym balkonem puść wodze fantazji i umieść tam hamak – kojarzy się z odpoczynkiem i rzeczywiście na niego pozwala, dlatego idealnie się sprawdzi jako letni element wnętrza. Popracuj także nad oświetleniem i klimatem, który panuje na Twoim tarasie lub balkonie – możesz stworzyć własne lampiony, które przymocujesz do ściany. Jeśli nad Twoim balkonem znajduje się balkon sąsiadów, tym lepiej! Zawieś lampioniki na żyłkach, mocując je do sufitu – dzięki temu wprowadzisz magiczny klimat na letnie wieczory. Pamiętaj także o roślinach – to dzięki nim balkon sprawia wrażenie bardziej ożywionego, a ich kojąca zieleń działa uspokajająco. Spraw, by balkon był kącikiem do odpoczynku, a nie tylko dodatkową przestrzenią na suszarkę z praniem. Warto mieć na uwadze jego wygląd już podczas projektowania całej elewacji – na tym etapie można wybrać styl, w jakim chcesz go urządzić (np. śródziemnomorski), dobierając według tego kryterium płytki i kamienie. Dzięki temu całość może sprowadzać Ci na myśl ulubione obszary z urlopu i poczujesz się na swoim balkonie jak w greckim hotelu!

Lato na balkonie

Choć urlop już za Tobą, wcale nie musisz żegnać się z wakacjami. Tych kilka porad sprawi, że wnętrze Twojego mieszkania lub balkonu zachowa letni klimat. Morskie dodatki wprowadzą niecodzienny nastrój, dzięki któremu będziesz mieć wakacyjny nastrój na wyciągnięcie ręki!

Przeczytaj także