fbpx
Menu
2022-04-28

Małe mieszkanie w bloku? Postaw na funkcjonalność!

Mieszkania w bloku mogą charakteryzować się różnymi metrażami. Z pewnością ich wielkość dopasowujemy do swoich własnych potrzeb, a także potrzeb naszej rodziny. Okazuje się jednak, że prawdziwy problem pojawia się w momencie, kiedy własne mieszkanie trzeba urządzić. Jeśli zdecydowaliśmy się na kawalerkę lub małe mieszkanie dwupokojowe, z pewnością chcemy je optycznie powiększyć i sprawić, że będzie ono maksymalnie funkcjonalne. Tak więc jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

 

 

Jakie są nasze potrzeby i wymagania?

 

Małe mieszkanie w bloku może być funkcjonalne! Jednak trzeba odpowiednio podejść do jego urządzenia. W pierwszej kolejności warto zastanowić się jakiego efekty oczekujemy. Określmy zatem swoje własne potrzeby, gdyż w przypadku małych mieszkań, odpowiednie rozplanowanie przestrzeni spełnia niezwykle ważną rolę. Tak naprawdę w przypadku kawalerek, by móc rozmieścić w nich np. odpowiednie meble do wypoczynku, będziemy musieli z czegoś zrezygnować. Funkcjonalne urządzenie małego mieszkania w bloku wymaga pewnych kompromisów, które z pewnością nie będą najłatwiejsze. Warto także pamiętać o tym, by nie kopiować dokładnej aranżacji, na którą natknęliśmy się podczas poszukiwania inspiracji. Trzeba bowiem poszczególne komponenty dopasować do rozkładu i wielkości swojego mieszkania, a przede wszystkim do osobistych preferencji.

 

 

Wydziel konkretne strefy w mieszkaniu

 

Przydatnym zabiegiem na sam początek urządzania małego mieszkania, jest wydzielenie w nim konkretnych stref. Można to zrobić w niezwykle prosty sposób np. przy pomocy odpowiedniego ustawienia mebli. Dzięki podziałowi na strefy użytkowe, stanie się ono o wiele bardziej funkcjonalne, a co najważniejsze, o wiele łatwiej będzie zapanować nad porządkiem. W małych mieszkaniach trzeba z pewnością wydzielić przestrzeń na jadalnię, a także na strefę wypoczynku. Przydaje się również strefa pracy, czyli mały kącik zaaranżowany na kształt domowego biura.

 

 

Dobierz odpowiednie meble

 

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie dobranie mebli. Zwykle warto stawiać na modele nowoczesne, dzięki którym będzie można wykorzystać wolną przestrzeń w optymalny sposób. Dość ciekawym i popularnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach jest wykorzystanie mebli modułowych- zawsze można bowiem odpowiednio nimi manewrować i dopasowywać je do swoich potrzeb. Od razu powinniśmy również wyznaczyć miejsce na największą szafę, z dodatkowymi pólkami i szufladami. Jeśli poszukujemy stołu do strefy jadalnianej, wówczas warto wybierać modele składane, które w razie wizyty gości będzie można rozłożyć. Oczywiście nie może zabraknąć krzeseł, najlepiej, by również można było je złożyć i schować.

 

 

Skuteczne wskazówki, które pozwolą optycznie powiększyć małe mieszkanie

 

Przy pomocy kilku prostych zabiegów, będzie można optycznie powiększyć nawet najmniejsze mieszkanie. Oczywiście w tym celu warto przyjrzeć się przede wszystkim kolorystyce elementów wykończenia, a także mebli i ścian. Jak wiadomo, jasne kolory zdecydowanie lepiej pasują do małych i ciasnych wnętrz, gdyż je rozświetlają i optycznie powiększają. Białe ściany i jasne podłogi, mogą więc okazać się niezwykle skutecznym rozwiązaniem. Dobrze również zastosować takie same elementy wykończenia pomiędzy konkretnymi strefami użytkowymi, dzięki czemu będą one gwarantowały płynne przejście i spójną całość. Wybierając na meble, warto kierować się przede wszystkim prostotą. Minimalistyczne szafy i komody w jasnym kolorze, z pewnością wpłyną na postrzeganie wnętrza, jako większego i bardziej przestronnego.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295