fbpx
Menu
2022-03-22

Metraż mieszkania? Na co zwrócić uwagę

Zrealizowanie marzeń o kupnie własnego mieszkania z pewnością jest nadrzędnym celem każdego z nas. Niemniej jednak choć często mamy wizję odnośnie tego, jak nasze mieszkanie miałoby wyglądać, natrafiamy na dość poważny problem w zakresie wyboru metrażu. Nie raz bowiem zdarza się, że niezwykle ciekawe oferty na rynku nieruchomości, które dodatkowo cechują się korzystną ceną, są o kilka metrów kwadratowych za małe niż mieszkanie, które sobie wymarzyliśmy. W takim wypadku, dobra oferta może nam przysłowiowo przejść koło nosa. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak powinniśmy dobierać metraż swojej nieruchomości.

 

 

Precyzyjne określenie własnych potrzeb

 

Pierwszym krokiem, który stoi na drodze do wybrania odpowiedniego metrażu mieszkania, jest określenie własnych potrzeb. Aspekt ten, choć może wydawać się oczywisty i błahy, zwykle sprawia nam najwięcej problemów. Warto więc zastanowić się, jak dużą nieruchomość chcemy kupić, a także jak duże są potrzeby naszej rodziny. Oczywiście wybierając mieszkanie jedynie dla siebie, z pewnością nie skorzystamy na możliwie jak największym metrażu, a zagospodarowanie takiej przestrzeni, może okazać się niezwykle trudne i uciążliwe. W przypadku jednak jeśli szukamy nieruchomości dla całej rodziny lub planujemy zakup przyszłościowy, gdyż rozważamy założenie rodziny, trzeba zdecydować się już na metraże nieco większe. W przeciwnym razie, za kilka lat małe mieszkanie może okazać się już zbyt ciasne. Kolejnym aspektem, który warto rozważyć przy wyborze odpowiedniego metrażu mieszkania, jest nasze hobby i pasje. Jeśli do ich realizacji potrzebujemy nieco więcej miejsca, wówczas mieszkanie o dużym metrażu może być idealnym rozwiązaniem.

 

 

Mieszkanie dla pary lub dla singla

 

Warto skupić się na potrzebach konkretnych grup klientów. Tak więc pierwszą z nich stanowią osoby samotne lub pary. Często więc zastanawiają się oni, jakie mieszkanie będzie dla nich odpowiednie. Zacznijmy więc od szczęśliwych singli i par. Poszukiwanie mieszkania dla jednej lub dwóch osób, z pewnością nie jest zbyt wymagającym zadaniem, a uwarunkowane jest to tym, że nie potrzebują oni zbyt dużego metrażu. Zwykle nawet nieco większa kawalerka może okazać się w pełni wystarczająca. Warto więc skupić się na tych nieruchomościach, które dysponują metrażem w przedziale 30 a 50 metrów kwadratowych. W przypadku kiedy zaistnieje potrzeba urządzenia w mieszkaniu np. dodatkowego biura, warto wybierać nieruchomości z dwoma lub nawet i trzema pokojami. Ogromną zaletą małych mieszkań jest również fakt, że zwykle można nabyć je nawet przy mocno ograniczonym budżecie, a w dalszym ciągu zapewnią one wystarczającą ilość miejsca i przestrzeni.

 

 

Mieszkania dla rodzin z dziećmi

 

Posiadanie dzieci to prawdziwy skarb, ale także i wyzwanie. Można śmiało powiedzieć, że im większa jest rodzina, tym większe są wymagania jej poszczególnych członków. W tym wypadku kawalerki lub mieszkania o metrażu do 50 metrów kwadratowych w zupełności się nie sprawdzą. Nie warto również porywać się na nieruchomości, które mają jedynie trzy pokoje lub nawet i mniej. Przede wszystkim trzeba zapewnić każdemu z dzieci osobny pokój, nie zapominając przy tym, że rodzice rodzice również potrzebują chwili prywatności w osobnej sypialni. W przypadku rodzin z dziećmi jest naprawdę dużo możliwości jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Tak naprawdę warto skupić się na mieszkaniach o powierzchni od 70 do 100 metrów kwadratowych. Zwykle jeszcze na etapie realizacji, z powodzenie można wydzielić w nich dodatkowe pomieszczenia i wprowadzić zmiany w początkowym planie.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295