fbpx
Menu
2021-05-28

Mieszkanie idealne dla rodziny z dziećmi

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. W końcu będzie to miejsce, w którym spędzimy większość naszego czasu. Dlatego wybór musi być dokładnie przemyślany i przeanalizowany. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Rodziny z dziećmi mają jeszcze trudniejsze zadanie. Każdy rodzic pragnie, aby jego pociecha miała jak najlepsze warunki do życia. Dlatego wybierając mieszkanie, które ma być przystosowane również — a może i zwłaszcza — do dzieci, musimy przemyśleć jeszcze więcej kwestii. Jakie będzie idealne mieszkanie dla małych domowników? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

 

Liczba pomieszczeń i wielkość mieszkania 

Metraż, liczba pokoi, a także ich ogólne rozmieszczenie to bardzo ważne kwestie dla rodzin z dziećmi. Jeśli chodzi o wielkość mieszkania, to chyba nie trzeba tu za wiele wyjaśniać. Dzieci potrzebują miejsca i przestrzeni do rozwoju. Łóżeczko, zabawki i inne akcesoria muszą zostać gdzieś ulokowane. Rozkład pomieszczeń jest równie istotny. Pokój dziecięcy powinien znajdować się obok sypialni rodziców. Dzięki temu usłyszymy płacz dziecka w nocy, a do tego nie będziemy musieli przemierzać całego mieszkania, aby dostać się do naszej pociechy. Jeśli chodzi o liczbę pokoi, to warto tę kwestię również przemyśleć. Wiadomo, że starsze dziecko musi mieć swój własny kąt i nie będzie dobrze czuło się w jednym pokoju z rodzicami. Każdy etap rozwoju rządzi się swoimi prawami. Dlatego kupując mieszkanie, warto mieć na uwadze liczbę członków rodziny. 

 

Lokalizacja, czyli dostęp do ważnych miejsc 

Lokalizacja to kolejna kwestia, której nie można pominąć. Musimy pomyśleć, czy w wybranej okolicy znajdują się ważne dla nas i dla naszych dzieci miejsca. W dużych miastach dojazd do oddalonego punktu może zająć bardzo dużo czasu. Dlatego warto wybierać lokalizację, która zapewni nam łatwy dostęp do potrzebnych miejsc. Chodzi tutaj głównie o szkoły, żłobki, opiekę medyczną i inne obiekty, które rodzina często odwiedza. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę, czy okolica jest spokojna, nie jest zbyt hałaśliwa i ruchliwa. Warto też wziąć pod uwagę transport publiczny. W przyszłości dzieci najprawdopodobniej będą dojeżdżały do szkoły samodzielnie. Dlatego należy przemyśleć, czy linia autobusowa lub tramwajowa będzie zapewniała swobodny dojazd. 

 

Dostęp do terenów zielonych 

Dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych jest bardzo ważny. Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, muszą czasami się wybiegać i wyszaleć. A ciężko pograć w piłkę na chodniku przy ruchliwej ulicy. Jest to przede wszystkim niebezpieczne, ale także niekomfortowe dla dzieci. Dlatego dostęp do parków, lasów czy innych miejsc tego typu będzie doskonałym ułatwieniem. Mieszkając w dużym mieście, taka odskocznia od zgiełku, ruchu i spalin samochodowych będzie wybawieniem nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. 

 

Osiedle — bezpieczeństwo i wygoda 

Kolejnym ważnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest osiedle. Dobrze, jeśli jest ono zagrodzone, a dostęp do niego mają tylko mieszkańcy. To zapewni większe bezpieczeństwo. Zarówno pod kątem wejścia na teren obcych ludzi, jak i tego, że dziecko nie wyjdzie bez naszej wiedzy poza osiedle. Warto też wziąć pod uwagę, czy budynek jest przystosowany do wózków. Jeśli wybierzemy mieszkanie na ostatnim piętrze, a w lokalu nie będzie windy, to może być to spory problem. A nawet jeśli winda jest, to zdarzają się awarie. Dlatego posiadając dzieci, dobrym pomysłem jest wybierać mieszkanie na parterze lub pierwszym piętrze. Dzięki temu wejście z wózkiem nie będzie tak kłopotliwe.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295