fbpx
Menu
2017-01-13

Mieszkanie w stanie deweloperskim – wykończyć samodzielnie czy powierzyć fachowcom?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim oznacza zwykle, że będzie ono ocieplone, otynkowane, wyposażone w instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Nie wystarczy to oczywiście, by mogli się wprowadzić do niego domownicy – konieczne są stosowne wykończenia. Pytanie tylko, czy wykonać je samodzielnie, czy zatrudnić do tego fachowców?

Samodzielnie – ambitnie i oszczędnie

Podstawowym argumentem za podjęciem wyzwania samodzielnego wykończenia swojego nowego lokum z pewnością są kwestie finansowe. Jeżeli ktoś choć trochę orientuje się w branży budowlanej i poświęci czas na porównywanie cen, jest w stanie sporo zaoszczędzić nawet na samych materiałach. Co więcej, przez długi czas po zakończeniu prac towarzyszyć będzie duma z osiągnięcia, którym niewątpliwie jest doprowadzenie swojego mieszkania do stanu “pod klucz”. Przy okazji ma się pewność, że stan ten będzie w 100% zgodny z własnym wyobrażeniem.

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie ma również słabe strony. Przede wszystkim, nie jest dostępne dla każdego. Umiejętności układania płytek, szlifowania i malowania ścian, nie wspominając nawet o montażu armatury łazienkowej, są stosunkowo trudne, więc podejmowanie takiego wyzwania bez doświadczenia to spore ryzyko. Jeśli nawet jest się złotą rączką, na wykończenie potrzeba sporo czasu – prawdopodobnie konieczne będzie wzięcie urlopu specjalnie lub rozłożenie prac na bardzo długi okres.

Z ekipą remontową – szybko i bez stresu

A co przemawia za alternatywą, czyli powierzeniem całości prac profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej? Na pewno wygoda takiego rozwiązania. Wystarczy wykonać jeden telefon i złożyć zamówienie na pełne wykończenie mieszkania. Będzie ono gotowe do zamieszkania zdecydowanie szybciej niż w poprzednim wariancie, a właściciel w tym czasie nie musi troszczyć się niczym, oprócz wyboru koloru farby, czy też kształtu umywalki. Fachowiec zajmie się wszystkim, a jeśli nawet zdarzy mu się popełnić błąd, można liczyć nie tylko na poprawki, ale i na zwrot pieniędzy.

Słabą stroną takiego rozwiązania jest chociażby kwestia wspomnianych już pieniędzy – cena wykończenia mieszkania zależy od konkretnej firmy, ale jest bardzo mało prawdopodobne, by jakakolwiek zrobiła to taniej niż właściciel we współpracy z chętną do pomocy rodziną i przyjaciółmi. Jeśli w ogłoszeniu internetowym lub prasowym usługodawca proponuje zdecydowanie niższą stawkę niż konkurencja, istnieje duża szansa, że nie wywiąże się on z umowy jak należy. Trudno nie uznać tego typu sytuacji za kolejne zagrożenie wynikające z powierzenia swojego mieszkania w cudze ręce.

Wykańczanie mieszkania przez ekipę budowlano-remontową to opcja wygodniejsza, samodzielnie – tańsza i satysfakcjonująca. Jeśli żadna z nich nie brzmi dostatecznie przekonywująco, najlepiej je umiejętnie połączyć, część prac wykonując samemu, a te wymagające bardziej zaawansowanych umiejętności powierzając fachowcom.

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295