fbpx
Menu
2020-06-26

Mieszkanie w stylu smart – czyli inteligentny system automatyki domowej

Marzysz o zamieszkaniu w nowoczesnej i komfortowej nieruchomości? Warto przyjrzeć się w takim razie mieszkaniu w stylu smart. Dzięki zastosowanemu w nim inteligentnemu systemowi automatyki domowej, przebywanie w takim miejscu jest czystą przyjemnością. Co dokładnie oferuje taki rodzaj mieszkania? Jakie są jego największe zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Co to jest mieszkanie w stylu smart?

Inteligentne systemy automatyki były do tej pory kojarzone praktycznie tylko z domami jednorodzinnymi. Rozwiązania te jednak doskonale sprawdzają się również w blokach czy apartamentowcach. Mieszkanie w stylu smart to lokal, w którym konieczność ingerencji człowieka ograniczony jest do niezbędnego minimum. Większość czynności wykonywana jest w nim automatycznie, dlatego taki lokal będzie doskonałym wyborem dla wszystkich osób, ceniących sobie komfort i wygodę.

 

Inteligentne mieszkania w stylu smart posiadają nieograniczone możliwości. W jednym systemie zintegrowanych jest kilka rodzajów instalacji oraz urządzeń. Sterowany jest on za pomocą panelu, pilota lub specjalnie stworzonej aplikacji mobilnej, która umożliwia zarządzanie domowym sprzętem przy użyciu smartfona. Takie lokale kojarzone kiedyś były z ponadprzeciętnym luksusem, ale dzisiaj stają się one czymś powszechnym.

Jakie nowoczesne rozwiązania można wprowadzić do swojego mieszkania?

Mieszkanie w stylu smart będzie idealnym wyborem dla wszystkich osób lubiących wszelkie nowoczesne technologie. Liczba rozwiązań, które można zastosować w takiej nieruchomości, z roku na rok się powiększa. Jednym z nich jest kamera, zasadniczo zwiększająca bezpieczeństwo. Może być ona wyposażona w czujnik ruchu oraz podłączona do wi-fi, dzięki czemu właściciel od razu otrzyma powiadomienie na skrzynkę mailową lub swój telefon. Takich czujników można zastosować w mieszkaniu bardzo dużo np: otwarcia drzwi, zbicia szyby, dymu, wody czy tlenku węgla.

 

Innym ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować w inteligentnym mieszkaniu jest wideodomofon. Pozwala on na odbiór audio oraz wideo bezpośrednio na ekranie smartfona lub tabletu, nawet wtedy, gdy właściciel znajduje się setki kilometrów od domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby urządzenie było podłączone do sieci.

 

W mieszkaniach świetnie sprawdzi się również inteligentny termostat. Można na nim ustawić program optymalizujący temperaturę wnętrz, co jest idealnym rozwiązaniem w czasie upałów lub mroźnych zimowych dni. Za pomocą takiego systemu można również sterować oświetleniem, roletami, klimatyzacją czy ogrzewaniem. Najbardziej zaawansowane opcje pozwalają na kontrolę i zarządzanie praktycznie każdym urządzeniem elektrycznym znajdującym się w mieszkaniu. Idealnym rozwiązaniem może również okazać sięczujnik zalania, który skutecznie zapobiegnie niekontrolowanemu wyciekowi wody.

Zalety mieszkania w stylu smart

Mieszkanie w stylu smart to przede wszystkim ogromna wygoda i komfort. Sterowanie wieloma urządzeniami przy pomocy smartfona jest niesamowicie praktyczne. Wiele procesów może zachodzić automatycznie, po wcześniejszym zaprogramowaniu systemu.

 

Co prawda ceny inteligentnej automatyki domowej są dość wysokie, to jednak koszt jej założenia może szybko się zwrócić. Dlaczego? Ponieważ możemy dzięki niej kontrolować i zmniejszać zużycie prądu, ciepła czy gazu. A to wszystko będzie miało przełożenie na mniejsze rachunki.

 

Inną ogromną zaletą mieszkania w stylu smart jest zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ system skutecznie integruje wszystkie elementy zabezpieczenia przeciwwłamaniowego oraz przeciwpożarowego. Dzięki zastosowaniu kamer mamy całodobowy podgląd na nieruchomość, z dowolnego miejsca na świecie.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295