fbpx
Menu
2021-12-17

Modne rośliny do mieszkania

Nie zawsze ma się czas na to, aby przebywać w pobliżu przyrody. Można ją za to z powodzeniem sprowadzić do swojego domu. Do mieszkania. Tak, w każdym domu powinny znaleźć się modne rośliny, które będą stanowić namiastkę naturalnej przyrody. Poza tym – są to najlepsze dodatki do wnętrz, które będą stanowić nie lada ozdobę. Można je ustawić wszędzie – począwszy od przedpokoju, przez salon, kończąc na łazience. Jakie modne rośliny można ustawić w mieszkaniu?

Najlepsza propozycja do każdego mieszkania

Modne rośliny są idealną propozycją do każdego miejsca zamieszkania. Czy będzie to mała kawalerka na nowo powstającym osiedlu, czy też mieszkanie w starej kamienicy – rośliny doniczkowe zawsze będą mile widziane. Nie tylko będą korzystnie wpływać na samopoczucie domowników, ale mogą pomóc również maskować pewne mankamenty architektoniczne. Mogą one również korzystnie wpłynąć na powiększenie optyczne całej przestrzeni. Ustawione pojedynczo, czy też w grupie – będą przyciągać wzrok osób, które znajdą się w danym pomieszczeniu. W szczególności, jeżeli ktoś postawi na modne rośliny, idealnie odnajdujące się w najróżniejszych warunkach.

Modne rośliny – Kalatea okrągłolistna i Filodendron

Tak niepozorna, ale efektywna. Kalatea na pewno będzie stanowić nie lada ozdobę do domowych wnętrz. Brazylijska roślina, która ma duże, bardzo charakterystyczne liście z popielatymi liniami. Świetnie komponuje się z betonowymi doniczkami, które cechują się nie lada solidnością. Pomimo tego, że pochodzi z ciepłej Brazylii, nie lubi zbyt wielkiej ilości ciepła. Należy więc uważać na to, gdzie się ją stawia. Lepiej odsunąć ją od grzejników, dbając o regularne zraszanie jej w delikatny sposób.
Mając na myśli modne rośliny, warto spojrzeć na Filodendron. Roślina doniczkowa, która znana jest od wielu lat. Pomimo tego modna na nią wciąż trwa. Jeżeli ta roślina zostanie ustawiona w ciemnym miejscu, będzie można cieszyć się jej piękniejszymi, ciemniejszymi barwami. Liście są w kolorze intensywnej zieleni z białymi nerwami, które umieszczone są na ogół pośrodku. Uwaga! Osoby, które chcą stać się właścicielami tej rośliny powinny pamiętać, że nie toleruje ona przeciągów. Najlepiej utrzymać przy niej temperaturę oscylującą na poziomie 18-25 stopni Celsjusza.

Modne rośliny – monstery

Tak, propozycja o której na pewno nie można zapomnieć, jeżeli chodzi o rośliny do mieszkania. Różne rodzaje monster, które w ostatnim czasie cieszą się szybko rosnącą popularnością. Monstera dziurawa – jak sama nazwa wskazuje – posiada dziurawe liście, które w porównaniu do innych roślin, są naprawdę bardzo imponujących rozmiarów. Nie posiada ona wielkich wymagań, dlatego jest tak chętnie wybieraną propozycją do mieszkań.
Monstera minima bardzo często wybierana jest ze względu na swój wygląd. Dzięki niej nie trzeba będzie wybierać innych ozdób do pokoju. Powcinane i dziurkowane liście lubią jasne miejsca, ale nie mogą one być przez cały czas nasłonecznione. W innym wypadku jej liście mogą zostać spalone, co w dalszej konsekwencji doprowadzi do wyschnięcia rośliny.

Modne rośliny – Figowiec

Figowiec, czy też fikus – dwie nazwy dla oznaczenia tej samej rośliny, która jest bardzo często spotykana w domach. Niezwykłe liście, których długość potrafi dochodzić do 30-40cm, mają intensywny, ciemny, zielony odcień. Osoby, które chciałby zdecydować się na figowca sprężystego muszą zapewnić mu sporą ilość miejsca na stołku, czy też na ziemi. Jest to bowiem roślina, która jest w stanie osiągnąć imponujące rozmiary.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295