fbpx
Menu
2019-11-20

Ogłoszenia wyników 39 edycji Konkursu im. Marii Dokowicz

Wczoraj wieczorem odbyła się Gala ogłoszenia wyników oraz wystawa główna 39 edycji Konkursu im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. UWI Inwestycje S.A. już tradycyjnie wspiera prace Konkursu z dziedziny architektury. W tym roku nagrodzona została praca Pani Joanny Wiernickiej pt. Rewitalizacja terenów dawnego PGR-u w Murzynowie – Kompleks Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego.

 

Tegoroczna edycja Konkursu “Obszary Sztuki” odbywa się w 100-lecie istnienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz 90-lecie Powszechnej Wystawy Krajowej.

 

Konkurs na najlepszy dyplom Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Marii Dokowicz jest realizacją testamentu fundatorki, która ukończyła naszą uczelnię w 1932 roku. Przekazane przez nią środki przez kilka dekad pozwalały na fundowanie wyjazdów stypendialnych do Stanów Zjednoczonych Ameryki dla najlepszych absolwentów Uniwersytetu. Formuła konkursu zmieniała się na przestrzeni lat.

 

Obecnie każda katedra zgłasza do konkursu autorów najlepszych dyplomów. Główne nagrody przyznawane są przez Senat UAP w dwóch kategoriach: artystycznej oraz projektowej. Od kilku lat przyznawana jest także nagroda dla najlepszego dyplomu teoretycznego – Nagroda im. prof. Alicji Kępińskiej.

 

Wystawa konkursowa ze względu na skalę przedsięwzięcia, od pewnego czasu organizowana jest w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295