fbpx
Menu
2021-06-17

Parapet – 5 pomysłów na wykorzystanie dodatkowego miejsca w mieszkaniu

Znajduje się zarówno w każdym domu, jak i mieszkaniu. Bardzo często nie jest w pełni wykorzystywany. O czym mowa? Oczywiście – o parapecie! Przez wiele lat dolna część okna uchodziła jedynie za przestrzeń wykorzystywaną do ustawienia kwiatków. Oczywiście takie zastosowanie parapetu ma ogromny sens! Piękne, ozdobne rośliny mogą w pełni rozkwitać dzięki odpowiedniej temperaturze i słońcu. Obecnie parapety można wykorzystać na wiele więcej sposób. Jak? Przekonajmy się! 

 

Niezwykłe miejsce odpoczynku…  

Z okien wielu mieszkań można dostrzec niezwykłą panoramę miasta i podziwiać uroku infrastruktury. Parapety sprzyjają relaksowi. Odpowiednio szerokie i wyposażone w koce, poduszki, światełka i wszystko to, co przychodzi nam do głowy, parapety mogą stać się niebanalną przestrzenią, z której będą korzystać zarówno lokatorzy, jak i przybyli goście. Wygodne siedzisko z niezwykłym widokiem sprawi, że odpoczynek nabierze nowego znaczenia, a doskonała książka, czy kubek herbaty dodatkowo umilą spędzony czas. 

 

… a także miejsce do pracy! 

Oczywiście nie samymi przyjemnościami żyje człowiek! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom we wnęce okiennej można stworzyć swoje własne biuro. Rozkładane parapety mogą w krótkim czasie zamienić się w profesjonalne biurko, które ochoczo pomieści wszystkie dokumenty, zapiski, laptopa i inne niezbędne elementy, pomagające w pracy. Doskonały dostęp do światła dziennego sprawi, że nasze oczy nie będą zbyt szybko przemęczone. Problem może jedynie stanowić widok za oknem, któremu nawet w trakcie pracy nie da się oprzeć. Ten mankament ma jednak proste rozwiązanie – wystarczy zamontować odpowiednie rolety i cieszyć się dodatkową przestrzenią, przeznaczoną tylko dla nas. 

 

Dodatkowa powierzchnia robocza 

Parapety montowane w oknach kuchennych bardzo często stwarzają doskonałą okazję do dodatkowej pracy. Dzięki przedłużeniu blatu możemy zyskać przestrzeń, na której z łatwością umieścimy wszystkie sprzęty kuchenne, zioła, czy inne elementy, które skutecznie podkreślą walory estetyczne kuchni. Parapety zamontowane na wysokości szafek kuchennych pozwolą także na swobodne przygotowywanie niezwykłych ciast i obiadów. To po prostu dodatkowa przestrzeń, której nie może zabraknąć w żadnym nowoczesnym domu! 

 

Znane od dawien, dawna kwiaty? Czemu nie! 

Oczywiście tradycyjne wykorzystanie parapetu jest stale w modzie! Dzięki nowej kulturze, która powoli wypiera długie zasłony i firany, zastępując je roletami i żaluzjami – parapety zyskały nowe uznanie w oczach wielu projektantów. Nowoczesne stylizacje przepełnione są motywami niezwykłych kwiatów, które nie tylko dodają uroku każdemu pomieszczeniu, ale też wpływają na ilość, oraz jakość tlenu w całym mieszkaniu! Każda doniczkowa roślina jest niezwykła i sprawia, że wnętrze staje się po prostu urocze. Dzięki dobraniu żywych kwiatów możesz zmienić każdą przestrzeń! 

 

Okienna półka 

Wszystkie małe pomieszczenia pokochają to rozwiązanie. Parapet pozwala na stworzenie zupełnie nowej przestrzeni, którą możemy zaaranżować w dowolny sposób. Dodatkowa półka idealnie pomieści wszystkie niezbędne przedmioty i będzie stanowiła doskonały dodatek dekoracyjny. Takie rozwiązanie pozwoli na maksymalne zagospodarowanie każdej przestrzeni i sprawi, że odwiedzający Cię goście z całą pewnością docenią Twoją dbałość o najmniejszy detal. 

Wykorzystaj swoje parapety w taki sposób, jaki najbardziej lubisz i stwórz niebagatelne wnętrze o niezwykłym uroku, klasie, a także wyczuciu dobrego smaku. Dzięki prostym zabiegom dekoracyjnym cały Twój dom nabierze nowego blasku. Przekonaj się jakie to proste! 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295