fbpx
Menu
2022-04-25

Połączyli sport z pomaganiem. Sukces Kids Run dla Ukrainy

W minioną sobotę (23 kwietnia) w Poznaniu odbył się charytatywny event Kids Run dla Ukrainy. W zorganizowanych zawodach biegowych wystartowało ponad 630 dzieci z Polski i Ukrainy oraz 29 rodzinnych sztafet. Podczas imprezy zebrano blisko 6 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Patronem honorowym wydarzenia był Prezydent Miasta Poznania, a w gronie partnerów znalazło się UWI Inwestycje.

 

W sobotę na Stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu, dzięki wspólnemu udziałowi w biegach, integrowały się dzieci z Polski i Ukrainy. W zawodach wystartowało 637 młodych miłośników sportu, którzy przede wszystkim dobrze się bawili. Każdy uczestnik otrzymał medal z pamiątkową szarfą w narodowych barwach polskich i ukraińskich.

 

Radość i uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców to zawsze nasz priorytet. Cieszymy się, że dużo pozytywnej energii było dzisiaj w Poznaniu. Pokazaliśmy, że sport to dobre narzędzie do integracji, a także sposób na poprawę samopoczucia – podkreśla Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

 

Impreza miała charakter charytatywny, dzięki czemu start dzieci w biegach był bezpłatny. Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia można było nabyć naklejkę-cegiełkę. Uzbierano łącznie 6 450 złotych, które wesprą działania na rzecz dzieci i opiekunów z Ukrainy realizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

 

– To był pierwszy charytatywny Kids Run. Jego organizacja była możliwa, dzięki wsparciu partnerów i miasta Poznań, za co bardzo dziękujemy. W przyszłości będziemy starali się pomagać w podobny sposób – mówi Tomasz Makowski, szef Kids Run.

 

UWI Inwestycje już po raz kolejny było partnerem poznańskiej edycji Kids Run. Przygotowaliśmy stację rysunkowo-sportową dla najmłodszych i zorganizowaliśmy mały konkurs rysunkowy o tematyce ekologicznej. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć także dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym mieście.

 

Warto dodać, że inicjatywa organizacji eventu sportowego dla rodzin polskich i ukraińskich, której podjęło się Kids Run, została bardzo dobrze przyjęta przez społeczność. A podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera zabawy i wsparcia. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta miasta Poznania.

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295