fbpx
Menu
2021-05-24

Co słychać na budowie trzeciego etapu osiedla MALTA Wołkowyska?

Na razie przy Wołkowyskiej jest głęboki na osiem metrów wykop o powierzchni ponad 7000 m2, ale na przełomie 2022/2023 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny budynek o nietuzinkowej, charakterystycznej bryle i rozwiązaniach użytkowych.

 

 

 

Na budowie trzeciego etapu osiedla MALTA Wołkowyska trwają intensywne prace ziemne.   Ze względu na warunki hydrogeologiczne i bliskie położenie innych nieruchomości inwestor wykorzystuje tutaj technologię ścian szczelinowych, która pozwala ograniczyć wpływ wykopu na otoczenie.

 

– Ściany szczelinowe zabezpieczają budynki sąsiadujące z terenem inwestycji przed nadmiernymi drganiami i przesunięciami gruntu. Stanowią skuteczną barierę zabezpieczającą przed filtracją wód gruntowych zarówno w trakcie prowadzenia robót jak i w trakcie użytkowania. Można więc powiedzieć, że budujemy z poznańską solidnością, troszcząc się także o nasze najbliższe sąsiedztwo – informuje Marcin Polewski dyrektor techniczny firmy UWI Inwestycje S.A. 

 

Budowa trzeciego etapu osiedla MALTA Wołkowyska wystartowała na początku 2021 roku. To kontynuacja inwestycji mieszkaniowej, która ze względu na lokalizację, architekturę i rozwiązania urbanistyczne w poprzednich latach cieszyła się dużym zainteresowaniem poznaniaków. 

 

 

UWI Inwestycje, jedna z najstarszych firm deweloperskich w Poznaniu zapowiada, że budynek będzie gotowy na przełomie 2022/2023 roku. Znajdzie się w nim łącznie 188 mieszkań o metrażu (od 25 – do 99 m2) oraz 8 lokali o charakterze handlowo-usługowym.

 

– Stawiamy budynek, który będzie odpowiadał najnowszym trendom. Energia w częściach wspólnych pochodzić będzie z ogniw fotowoltaicznych, a nabywcy mieszkań będą mogli skorzystać z oferty UWI Smart obejmującej inteligentne rozwiązania z obszaru automatyki domowej – podkreśla Małgorzata Puchyła, prezes firmy UWI Inwestycje. – Trzeci etap osiedla MALTA Wołkowyska to jedno z największych przedsięwzięć w niemal 30-letniej historii naszej firmy. Cieszymy się, że mamy tak duży wpływ na rozwój terenów w okolicy Jeziora Maltańskiego. Tworzymy tutaj naprawdę ładny kawałek miasta, w którym poznaniacy chcą mieszkać – dodaje.

 

Wizytówką tego budynku będą panoramiczne tarasy, ogrody zimowe oraz przestronne balkony. Retencję wody deszczowej poprawiać będą zielone dachy.

 

– Bardzo zależy nam na tym, aby poznaniakom żyło się tutaj jak najprzyjemniej. Do dyspozycji będą mieli ponad 2 000 mkw przestrzeni rekreacyjnej, którą zaaranżujemy wspólnie z mieszkańcami. Poza tym na wyciągnięcie ręki będą mieli rozległe tereny wokół Jeziora Maltańskiego, na których będą mogli uprawiać sport i spędzać czas wolny. To taka oaza spokoju położona najwyżej 15 minut drogi od centrum miasta – podsumowuje prezes UWI Inwestycje. 

 

W ciągu 29 lat działalności firma UWI inwestycje wybudowała mieszkania, w których mieszka 6 tysięcy poznańskich rodzin.

 

O UWI Inwestycje S.A.

 

UWI Inwestycje S.A. to poznański deweloper z ponad 29-letnim doświadczeniem. Na terenie Poznania wybudował 138 budynków, w których mieszka ponad 6 tysięcy rodzin. Stawia na funkcjonalne obiekty mieszkaniowe dostosowane do potrzeb ich przyszłych właścicieli. Aktywnie działa na rzecz rozwoju miasta, wspierając instytucje kultury i odrestaurowywania miejskich zabytków.

 

Kontakt dla mediów

Gniewomir Knapski 

tel.: 662510487

e-mail: media@uwi.com.pl

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295