fbpx
Menu
2020-08-28

Salon w stylu minimalistycznym

Salon w stylu minimalistycznym — czyli jaki?

Harmonia, idealnie zaprojektowane wnętrze, oraz perfekcja w każdym calu to cechy charakterystyczne minimalizmu we wnętrzach. Salon w stylu minimalistycznym zachwyca doskonałym zagospodarowaniem przestrzeni z zachowaniem maksimum funkcjonalności. W minimalizmie mniej znaczy więcej. Jest to kluczowa zasada, którą należy kierować się, urządzając salon w stylu minimalistycznym. Prostota, przejrzystość aranżacji oraz ograniczenie form i barw wprowadzają do pomieszczenia efekt spójności. Im mniej ozdobników i mebli zagracających wnętrze, tym lepiej. Najczęściej w salonach minimalistycznych zestaw mebli zostaje ograniczony do kanapy, foteli oraz stolika, jednakże nie oznacza to zakończenia urządzania wnętrza. Doskonale w klimat wpiszą się również komody z gładkimi frontami, które zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania. W pomieszczeniu minimalistycznym nie ma miejsca na tradycyjne bibeloty oraz pamiątki z wakacji ustawione na komodach — jest to doskonale przemyślana przestrzeń, gdzie każdy detal i element wyposażenia powinien współgrać z całością aranżacji. Minimalizm nawiązuje w dużej mierze do naturalnych surowców, dlatego zastosowanie w salonie mebli oraz dodatków wykonanych z drewna, szkła, kamienia, lub betonu gwarantuje sukces. Salon w stylu minimalistycznym wyklucza mocne wzory przyciągające uwagę, główną rolę gra tu spójność i jednolitość.

Kolorystyka w salonie minimalistycznym

Właściwy dobór barw jest kluczem do sukcesu w procesie urządzania salonu w stylu minimalistycznym. Mocne krzykliwe barwy i nieprzemyślane kompozycje kolorystyczne mogą zepsuć cały efekt, dlatego w salonie powinny królować surowe, ale stonowane barwy. Strzałem w dziesiątkę są biel, czerń i odcienie szarości. Do takiego zestawu kolorystycznego doskonale pasuje stolik z surowego drewna na stalowych nóżkach, więc sympatycy innych akcentów kolorystycznych również znajdą w stylu minimalistycznym coś dla siebie. Właścicielom wnętrz, dla których zimne barwy są zbyt monotonne, polecane jest wybranie dodatków w cieplejszych odcieniach, jednak należy uważać, aby nie przesadzić z różnorodnością tonacji we wnętrzu. Warto postawić na jeden kolor dodatków, który zrównoważy jednolitość aranżacji salonu. Salon w stylu minimalistycznym nie zna granic metrażowych. Można urządzić ultranowoczesne wnętrze zarówno w niewielkim pokoju dziennym w bloku, jak i w dużym salonie w domu. Gwarantem spektakularnego efektu jest zastosowanie jasnych barw, oraz wyeksponowanie niewielkiej ilości mebli. W rezultacie otrzymamy współgrające z najnowszymi trendami nowoczesne wnętrze.

Dodatki w minimalizmie

Choć cechą nadrzędną minimalizmu jest ograniczenie do minimum ozdób i dodatków, nie oznacza to, że należy z nich całkowicie zrezygnować. Co prawda należy unikać elementów, które mogą zakłócić minimalistyczny charakter wnętrza takich jak dywaniki, poduchy w nadmiarze, czy wielobarwne ozdoby, jednak to ogromne wyzwanie aranżacje pozostawia nieco miejsca na kreatywną inwencję twórczą, aby efekt końcowy zaparł dech. Doskonałym uzupełnieniem, a zarazem ozdobą może stać się oświetlenie. Jednokolorowe proste lampy w geometrycznych kształtach wykonane z chromowanego metalu, lub szkła swoim nieskomplikowanym designem podkreślą charakter wnętrza. Ozdabiając salon w stylu minimalistycznym, warto postawić na dodatki, które staną się wyrazistym akcentem w surowym nowoczesnym wnętrzu takie jak duża prosta w formie donica, czarno-białe grafiki i plakaty ścienne, lub półka wykonana z naturalnego drewna. Dobierając dodatki, najlepiej kierować się umiarem i stonowaną kolorystyką ozdób.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295