fbpx
Menu
2022-04-22

UWI wspiera Kids Run dla Ukrainy

Kids Run, największy w Polsce cykl imprez sportowych dla całych rodzin, organizuje specjalny event charytatywny. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia w Poznaniu na Stadionie POSiR Golęcin. W zawodach biegowych wystartują dzieci i rodzinne sztafety.

 

 

„Kids Run dla Ukrainy” to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, którego celem jest integracja poprzez sport rodzin polskich i ukraińskich oraz zbiórka środków finansowych. Podczas imprezy rozegrane zostaną zawody biegowe indywidualne (dla dzieci) oraz sztafetowe (dla rodzin). Będzie można także wesprzeć działania na rzecz Ukrainy, kupując opaskę-cegiełkę. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które niesie pomoc potrzebującym dzieciom i opiekunom z Ukrainy.

 

– Podjęliśmy się organizacji charytatywnego, a jednocześnie integracyjnego wydarzenia, bo wierzymy, że sport może być jednym z elementów, które pozwolą chociaż na chwilowy powrót do normalności. Chcemy, dzięki tej inicjatywie, stworzyć przestrzeń do aktywnego i rodzinnego spędzenia czasu dla wszystkich – wyjaśnia Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run. – Mamy nadzieję, że w pewnym stopniu odpowiemy na potrzeby dzieci i rodzin z Ukrainy, które już teraz są z nami w Polsce, pomagając im zaaklimatyzować się w nowym miejscu i odnaleźć się w społeczności lokalnej. Jednocześnie, dzięki partnerom, możemy zebrać środki finansowe, które realnie pomogą najbardziej potrzebującym. – dodaje.

 

 

Integracja poprzez ruch i dobrą zabawę

 

Promowanie aktywności fizycznej, integrowanie poprzez sport i zarażanie miłością do ruchu to wartości, które stoją za marką Kids Run. Biegi są główną dyscypliną, która pojawi się podczas wydarzenia „Kids Run dla Ukrainy” i jest jednocześnie punktem wyjścia do spotkania się na stadionie. Organizatorzy stawiają także na dobrą zabawę, dlatego przewidują szereg atrakcji sportowych, takich jak slalomy, konkurencje rzutowe oraz udział w licznych grach zespołowych dla całych rodzin.
Dzieci – do biegu, gotowi, start!

 

W zawodach biegowych, rozgrywanych podczas eventu, będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 0-14 lat. Odbędą się łącznie 22 biegi w 11 kategoriach wiekowych, osobno dla dziewczynek i chłopców. Wszyscy uczestnicy otrzymają numer startowy oraz pamiątkowy medal po przekroczeniu linii mety. Starty rozpoczną się o godz. 9:10, a zakończą o 13:40. Jedną z głównych idei wydarzenia jest integracja, dlatego połowa pozycji startowych przewidziana jest dla polskich, a druga połowa dla ukraińskich młodych sportowców. Udział dzieci w zawodach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie kidsrun.pl.

 

Sztafeta w rodzinnym wydaniu

 

Po raz pierwszy w historii Kids Run wystartują zespoły rodzinne. Czteroosobowe drużyny, złożone z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci, będą miały do pokonania odpowiednio 2×400 metrów, 1×300 metrów i 1×100 metrów. Na mecie na zawodników będą czekać wyjątkowe medale. Serię startową sztafet zaplanowano w godzinach 13:50-14:30, na zwieńczenie imprezy.

 

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowości w formule zawodów w postaci sztafet rodzinnych, ponieważ chcemy angażować rodziców oraz opiekunów i sprawić, by brali aktywny udział w imprezie wspólnie z dziećmi. Wykonujemy też krok w kierunku integracji – tłumaczy Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run – Czekamy także na emocje, które będą towarzyszyć uczestnikom i kibicom podczas sztafet – dodaje.

 

UWI wspiera Kids Run dla Ukrainy

 

UWI Inwestycje chętnie angażuje się w organizację zarówno wydarzeń skierowanych do najmłodszych i całych rodzin, jak i tych promujących sport i zdrowy styl życia. W ubiegłym roku również wspieraliśmy Kids Run, nie mogło nas zatem zabraknąć także na specjalnej edycji tej imprezy, która integruje rodziny polskie i ukraińskie. Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału oraz odwiedzenia naszej strefy rysunkowej na Kids Run.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295