fbpx
Menu
2019-12-26

Wybierz właściwe piętro dla siebie

Stając przed dylematem dotyczącym zakupu mieszkania mamy mnóstwo decyzji do podjęcia. Te dotyczące lokalizacji, wielkości zabudowy, powierzchni mieszkania, ilości pomieszczeń i wreszcie piętra na, którym chcemy mieszkać. Wbrew pozorom decyzja ta może w przyszłości zaważyć na wielu czynnikach. Pierwsze dotyczą naszego komfortu, kolejne szybkości sprzedaży, a na końcu ceny nieruchomości.

 

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Kupując wymarzone „M” musimy dokonać wyboru w oparciu o wiele czynników. Pierwszy z nich czy zamierzamy dokonać zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Musimy pamiętać, że tylko zakup mieszkania na rynku pierwotnym proponuje nam naprawdę szerokie spektrum dostępnych opcji wyboru. Pozwala na możliwość dowolnej aranżacji, wykończenia czy daje nam możliwość wyboru kondygnacji, na której będzie się znajdować nasze mieszkanie.

 

Mniej czy więcej niż 0?

Wybór piętra, na którym kupimy mieszkanie to już ostatnia prosta. Już prawie się wprowadzamy, prawda? Tak, jednak zanim to nastąpi, konieczne jest podjęcie odpowiedzialnej decyzji – w końcu zakup mieszkania to wybór miejsca do życia na lata. Wchodząc do budynku, wchodzimy na… parter. Dlaczego więc nie wybrać mieszkania znajdującego się właśnie tam? Chyba każdy miłośnik przyrody zgodzi się, że ogródek pełen roślin i przydomowych upraw to idealne rozwiązanie nie tylko dla dzieci oraz zwierząt, ale właśnie głównie dla dorosłych. Stworzenie zielonej aury na swoim ogródku tworzy swoistą oazę spokoju i odskocznię od miejskiego życia. Zmęczeni po całym dniu, możemy usiąść na wygodnym krześle i w mgnieniu oka naładować swoje baterie na pozostałą część dnia. Mieszkanie na parterze to wygoda. Wchodzimy na klatkę i… jesteśmy w domu. Oczywiście nie dosłownie, ale szybkie wstąpienie do mieszkania na parterze nie wymaga oczekiwania na windę lub długiego marszu po schodach. Mieszkanie na parterze to doskonała opcja dla osób niepełnosprawnych. Wiele osób, pomimo pewnych utrudnień stara się pozostać maksymalnie samodzielna, a wybór takiego miejsca zamieszkania jest ku temu znaczącym krokiem.

 

 

Piętro wyżej

,,Parter? Ale ja nie chcę mieszkać na parterze!” Parter może być perfekcyjną opcją, ale nie dla wszystkich. Przejdźmy się zatem piętro… lub kilka pięter wyżej. Środkowa część bloku, czyli piętra +1, +2, +3, +4 to okazja dla osób szukających „czegoś pomiędzy” parterem a najwyższymi kondygnacjami. Środkowe piętra wciąż są bardzo praktyczne, ponieważ szybkie wejście na 3 piętro nie wiąże się z koniecznością oczekiwania na windę. Mamy zatem dwie możliwości – wejście po schodach lub wjazd nowoczesną windą. Pierwsze piętro to dobre rozwiązanie dla osób starszych. Środkowe piętra cieszą się największą popularnością również wśród osób chcących je wynajmować – większość z nas stara się unikać skrajnych rozwiązać (nawet jeżeli nie są one w żaden sposób gorsze). Jest to dobra wiadomość dla inwestorów – popyt na mieszkania stale rośnie, a wynajmowanie nieruchomości na 1,2,3 oraz 4 piętrze daje pewność, że chętni do wynajmu znajdą się sami.

 

 

Prywatny Mount Everest

Porażający widok z okna, cisza, spokój… Czy idealne mieszkanie nie powinno oferować właśnie takich „atrakcji”? Powinno i jak najbardziej może. Mieszkania na ostatniej kondygnacji, czyli powyżej piątego piętra można zaliczyć do najbardziej ekskluzywnych. Wpływa na to przede wszystkim widok, którym możemy się delektować ze swojego powiększonego tarasu. Krajobraz miasta ma w sobie coś, co ciężko ujrzeć nawet na łonie natury. Jednych uspokaja, wprowadza w nastrój zamyślenia, natomiast dla innych jest najlepszą motywacja do działania. Im wyżej żyjemy, tym mniej mamy nad sobą sąsiadów. Możemy więc oczekiwać większego spokoju oraz spodziewać się mniejszej ilości remontów na przestrzeni wszystkich lat życia w konkretnym miejscu. Prywatność w połączeniu z ekskluzywnością i doskonałą ceną. Czego można oczekiwać więcej? Mieszkania na najwyższych piętrach oferują większe tarasy i zadaszone balkony, które mogą zmienić się w miejsca wypoczynku lub zostać wypełnione roślinnością i naturą – wszystko wedle własnego uznania. Windy w nowych budynkach działają w niezawodny sposób, dlatego żadnego mieszkańca nie czeka piesza wędrówka na wysokie piętro (chyba że będzie to własne życzenie).
Wspominaliśmy już, że zakup mieszkania to ważna decyzja, i mimo że każdy sobie z tego zdaje sprawę, zawsze będziemy o tym napominać. Rozumiemy wszelkie wątpliwości i niepewność towarzyszącą wyborowi, dlatego serdecznie zapraszamy do naszego Biura Sprzedaży, które znajduje się na 9 piętrze. Poza uzyskaniem odpowiedzi na wszystkie pytania będą mieli Państwo również możliwość podziwiania zapierającego dech w piersiach widoku. Naprawdę warto!

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295