fbpx
Menu
2020-05-21

Jak dobrać kolor ścian w pokoju gościnnym?

Pokój gościnny wymaga szczególnej ostrożności w trakcie projektowania wnętrza. Przyjmowani goście nie będą nigdy należeć do jednej grupy wiekowej. Gościmy kobiety oraz mężczyzn, osoby starsze i młodsze. Jak dobrać kolor ścian w pokoju gościnnym, aby każdy mógł czuć się komfortowo w naszym domu?

 

 

Paleta barw

Pokój gościnny pełni funkcję przede wszystkim sypialni. Zaśnięcie w nowym otoczeniu nie jest łatwe i często sprawia problem wielu gościom. Chcąc zapewnić swoim gościom spokojny sen, powinniśmy zapewnić im nie tylko wygodne łóżko i świeżą pościel. W pomieszczeniu przeznaczonym do spędzenia samotnej nocy goście powinni czuć się bezpiecznie. Dobrym sposobem na poprawienie samopoczucia naszych gości, a także jakości ich snu jest odpowiednia decyzja dotycząca barw wykorzystanych w dekoracji ścian pomieszczenia. Z tego powodu kolory wykorzystane do malowania ścian powinny mieć spokojne, nierażące barwy. Idealne w tym celu są kolory pastelowe, ciepłe i neutralne.

 

 

Jednolita barwa

Chociaż bardzo modne staje się farbowanie ścian w fantazyjne wzory, umieszczanie na nich pasów o innych kolorach, nakładanie różnych odcieni na każdą z czterech ścian – nie róbmy tego w pokoju gościnnym. Goście, pomimo wieczornego znużenia, mogą być zbyt zaintrygowani wzorami na ścianie, by mieć zapewnioną możliwość spokojnego zaśnięcia. Ukojenie umysłu przynoszą ściany nieodwracające uwagi. Stosowanie hipnotycznych wzorów w postaci mandali, czy licznych prążkowań będzie przynosiło odwrotny, od zamierzonego, efekt.

 

 

Pastelowe ściany

Pastelowe kolory są bardzo jasne i delikatne. Będą dobrym wyborem do pokoju gościnnego, jeżeli zdecydujesz się na odpowiednią barwę. Pastelowe odcienie często są odbierane jako dziewczęce lub dziecinne. Zdarza się tak szczególnie w przypadku pastelowego różu lub fioletu. Aby wybór pastelowej ściany był bardziej neutralny, można zdecydować się na pastelową zieleń, błękit lub żółć.

 

 

Ciepłe ściany

Ciepłe odcienie są niezwykle istotne, szczególnie podczas zimowych noclegów. Sama barwa podświadomie oddziałuje na osobę przebywającą w pomieszczeniu, tak, że ma wrażenie wyższej temperatury pokoju. Pokoje gościnne są rzadko używane przez samych domowników, w związku z czym często panuje tam niższa temperatura niż w pozostałych pokojach. Jeżeli nie mieliśmy szansy przygotować się na gościa i podkręcić grzejnika w takim pomieszczeniu, warto nadrobić chociaż takim działaniem na podświadomość.

 

 

Jasne kolory ścian

W doborze barwy ścian do sypialni dla gości warto pomyśleć też o własnych preferencjach. W sytuacjach awaryjnych, w trakcie remontu poszczególnych pomieszczeń, sami będziemy zmuszeni do skorzystania z pokoju gościnnego. Pamiętajmy, że tak samo, jak przyjmowani goście, mimo obecności we własnym domu, niekoniecznie będziemy czuć się swojsko w innym pokoju. Wybierając kolor ścian zgodnie z powyższymi zasadami, z pewnością wspomożemy możliwość dobrego snu w takim pokoju.

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295