fbpx
Menu
2021-05-20

Jak mądrze rozplanować ustawienie mebli w kawalerce?

Mieszkanie takie jak kawalerka to nieruchomość, na zakup której najczęściej decydują się młode małżeństwa z jednym dzieckiem albo single. Posiada ona niewielki metraż, więc doskonale trzeba przemyśleć możliwości aranżacyjne.

W jaki sposób zaplanować ustawienie mebli w kawalerce?

W każdym mieszkaniu, niezależnie od metrażu, trzeba ustalić odpowiednie strefy. Najważniejszy jest salon oraz sypialnia, ale bardzo ważna jest również strefa kuchenna. W większych mieszkaniach najczęściej wydzielony jest pokój na kuchnię, natomiast w małych kawalerkach przestrzeń ta jest łączona i bardzo często mamy aneks otwarty na salon, który dodatkowo pełni funkcję sypialni i pokoju gościnnego. Trzeba także pomyśleć o wydzieleniu strefy dziennej od nocnej i można to zrobić za pomocą zwykłe cienkiej ścianki albo parawanu. Mądre rozplanowanie stref w kawalerce pozwoli odpowiednio rozmieścić wszystkie niezbędne meble, a także wpłynie na funkcjonalność, komfort i estetykę.

Jak rozsądnie wybrać meble do niewielkiej kawalerki?

Planując urządzenie małej kawalerki, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli, które przede wszystkim będą niezbędne w codziennym użytkowaniu. W takim mieszkaniu mamy bardzo mało miejsca, więc zamiast dużego łóżka małżeńskiego, można wybrać niewielką, rozkładaną sofą. W ten sposób będziemy mogli w nocy spokojnie i wygodnie spać, a w dzień przyjmować gości. Do przedpokoju najlepiej jest wstawić dużą wnękową szafę i zrezygnować z mniejszych szafek, o które będziemy zawadzać. Zdecydowanie lepiej będzie wstawić małą komodę, która nie będzie przeszkadzać podczas ubierania się i rozbierania. Bardzo dobry pomysłem w tak małych mieszkaniach, jak kawalerki są również wielofunkcyjne meble. Ciekawym przykładem jest np. łóżko chowane w szafie. Większość właścicieli tak małych nieruchomości nie może znaleźć w sklepie meblarskim gotowego zestawu mebli, więc najczęściej decydują się oni na skorzystanie z usługi mebli na wymiar. Natomiast jeśli chodzi o zabudowę kuchenną, to również warto zdecydować się na meble na zamówienie wraz z odpowiednio wydzielonymi strefami na kuchenkę, lodówkę oraz zlew.

Jakie kolory i oświetlenie warto zastosować w kawalerce?

Ściany w kawalerce powinny być jasnych kolorów, ponieważ pomoże to optycznie powiększyć całą przestrzeń. Lampy z kolei powinny być niewielkich rozmiarów i również mogą być one wbudowane w meble albo sufit. Zamiast standardowych lamp z kloszami, zdecydowanie lepiej będzie postawić na szyny oświetleniowe, kinkiety albo plafony. Do jasnej kawalerki można również pokusić się o ciemniejsze kolory aranżacji wnętrza.

Oszczędne i minimalistyczne dekoracje do kawalerki.

W małym mieszkaniu, takim jak kawalerka nie warto stosować wielu dodatków. W zupełności wystarczą minimalistyczne, oszczędne dekoracje. Zrezygnujmy więc z ciemnych i ciężkich mebli, ponieważ te jasne pomogą optycznie powiększyć pokój, dzięki czemu goście będą mieli wrażenie, że mieszkanie ma trochę więcej metrów. W każdym pokoju powinniśmy maksymalnie wykorzystać całą, wolną przestrzeń. Najlepiej jest postawić na długie półki wzdłuż ściany albo wysokie szafy w przedpokoju, gdzie będziemy przechowywać przeróżne drobiazgi. Należy pamiętać również o tym, że w kawalerce nie ma także zbyt Wiele miejsca na podłodze, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzają się w takich wnętrzach półki powieszone na ścianach. Urządzając kawalerkę można także skorzystać z pomocy projektantów wnętrz, którzy doskonale będą wiedzieli jak wypełnić całą przestrzeń. W ten sposób mądrze rozplanujemy ustawienie mebli, dzięki czemu będziemy mieć mieszkanie estetyczne i funkcjonalne.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295