fbpx
Menu
2022-06-06

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku

Kiedy stajemy przed wyborem: dom czy mieszkanie, kierujemy się kwestią zarówno naszego budżetu, jak i, przede wszystkim, preferencji. Tego, co będzie dla nas bardziej praktyczne, wygodniejsze i spełni nasze wymagania. Kiedy ostatecznym wyborem staje się mieszkanie, dużo etapów zależnych jest od dewelopera a nie od nas, ale na pewno naszym wyborem musi stać się ubezpieczenie mieszkania w bloku. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i spychamy te kwestie na boczne tory. Ale w miejscu, w którym żyjemy na co dzień, wiele się dzieje i mówi się, że „najwięcej wypadków dzieje się w domach”, choć jest to powiedzenie z przymrużeniem oka, to nawet, jeśli postaramy się, aby było to jak najbezpieczniejsze miejsce, nie jesteśmy w stu procentach wyeliminować ryzyka jakiegoś wypadku.

 

Dlaczego warto się ubezpieczać?

 

Ubezpieczenie mieszkania w bloku nie jest obowiązkowe, ale biorąc pod uwagę fakt, że może ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu w wyniku różnych wypadków losowych, warto wziąć je pod uwagę. Szacuje się, że ponad 60% Polaków ubezpiecza mieszkania. Na szczęście, w większości przypadków, użycie polisy mieszkaniowej nigdy nie dojdzie do skutku, jednak nikt z nas nie wie czy to akurat jego spotka nieszczęśliwy wypadek losowy. Ubezpieczenie nieruchomości daje nam pod tym kątem komfort psychiczny, stanowi asekurację i ochronę. Kiedy dojdzie do zalania mieszkania, pożaru, eksplozji czy poważnych wyładowań atmosferycznych, agencja wypłaca właścicielowi należyte w związku z ubezpieczeniem pieniądze. Dodatkowo, warto wiedzieć, że jeśli mieszkanie zostało kupione przy pomocy kredytu, bank może zobowiązać nabywcę do wykupienia polisy, która będzie obejmowała mury i inne stałe elementy. Jeśli jesteśmy zainteresowani ubezpieczeniem wyposażenia często konieczne jest wykupienie dodatkowych opcji w pakiecie.

 

Jak się za to zabrać?

 

Nie jest to w obecnych czasach czynność wymagająca wiele wysiłku. Wystarczy umówić się na spotkanie z przedstawicielem dowolnego zakładu ubezpieczeniowego, który wykonuje całą pracę uwzględniając nasze preferencje, ale także można wybrać ofertę w internecie – wtedy wymagane dokumenty wypełnia się w sieci, przez telefon lub osobiście, w zależności od wymagań firmy.

 

Czym jest ubezpieczenie?

 

Definicja słowa ubezpieczenie mówi, że jest to umowa pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczonym, polegająca na wypłacie poszkodowanemu pieniędzy, zgodnych z umową, w razie zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego. Jest to także stworzenie sobie zabezpieczenia, kiedy dojdzie do sytuacji w której nie stać nas na pokrycie wynikających z tego wysokich kosztów. Każda firma zapewnia różne formy ubezpieczeń i dodatki do nich, dlatego to agent ubezpieczeniowy musi zająć się przedstawieniem wszystkich konkretnych wytycznych.

 

Zakres konkretnej polisy zależy od specyfiki mieszkania, na rodzaj i cenę wpływa między innymi lokalizacja piętra. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ parter bardziej narażony jest na przykład na powódź a ostatnie piętro na zalanie w konsekwencji śnieżyc lub nawalnych deszczy. Inne czynniki, które należy brać pod uwagę to możliwość wystąpienia pożaru a nawet włamań i kradzieży. Warto wiedzieć, że podstawą objętą w polisie są ściany oraz elementy stałe takie jak okna itp., ale można ją poszerzać o elementy ruchome, na przykład meble i sprzęty. Ciekawym wydaje się również rozszerzenie polisy o takie możliwości, jak pokrycie kosztów interwencji fachowców albo stłuczenie szyb, luster czy kabiny prysznica.

Warto rozważyć możliwość ubezpieczenia mieszkania w bloku i przyjrzeć się dodatkom, które oferują firmy ubezpieczeniowe. Ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka i późniejszych kosztów po wypadku, dopóki nie staniemy z nim twarzą w twarz. Asekuracja w formie ubezpieczenia zapewnia pod tym względem komfort i spokój.

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295