fbpx
Menu
2022-03-14

Kupujesz nowe mieszkanie? Zwróć uwagę na okolicę

Decydując się na zakup nowego mieszkania od dewelopera, jego potencjalni nabywcy zwracają uwagę przede wszystkim na jego specyfikację. Do głównych punktów, na które zwracają uwagę oglądający, ich nowe, potencjalne lokum musi posiadać funkcjonalne wnętrze, które daje duże możliwość aranżacji wnętrza, odpowiedni rozkład pomieszczeń oraz odpowiadającą potrzebom i oczekiwaniom liczbę pokoi. To wszystko jest oczywiście słuszne, ale przy wyborze mieszkania warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Jest nim odpowiednia lokalizacja, w której znajduje się oferowane przez dewelopera mieszkanie.

 

Na jakie aspekty związane z lokalizacją warto zwrócić uwagę?

 

Podstawowym aspektem związanym z lokalizacją mieszkania, które oferuje potencjalnym kupcom deweloper, jest bezpieczeństwo położenia bloku, czy też całego osiedla. Niezwykle ważne jest bowiem, czy zostawiając auto na parkingu pod blokiem w nocy nic się z nim nie stanie, a wracając po zmroku do mieszkania, nie będzie groziło nam lub naszym bliskim jakieś niebezpieczeństwo.

 

Nowe osiedla stawiane przez dewelopera, z reguły oferują lokalizację swoich bloków we względnie bezpiecznych dzielnicach, gdzie dzieci mogą iść bezpiecznie na pobliski plac zabaw, a my spokojnie możemy iść na spacer czy pobiegać o każdej porze dnia. Niemniej warto zebrać stosowne informacje dotyczące rejonu, w którym dostępne są oferowane mieszkania.

 

Kolejny ważnym punktem, który ściśle powiązany jest z dobrą lokalizacją interesującego nas mieszkania, jest jego położenie względem dróg komunikacyjnych, bądź zbiorowych środków transportu. Z jednej strony położone blisko drogi, które mogą być często uczęszczane mogą powodować hałas, mimo, iż chcielibyśmy odpocząć po długim dniu pracy, ale z drugiej strony, jeżeli w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, dają one możliwość łatwego skorzystania z komunikacji miejskiej w celu dojazdu do miejsca zatrudnienia lub na zakupy do galerii handlowej.

 

W przypadku, kiedy zamiast z komunikacji miejskiej, wolimy korzystać z pojazdu prywatnego, warto sprawdzić, czy deweloper przygotował odpowiednią liczbę miejsc garażowych, usytuowanych na platformie, bądź w podziemnych parkingach. Jeżeli tu miejsca są już zajęte, być może duża liczba miejsc jest wokół bloku na miejscach parkingowych na powietrzu.

 

Różnego rodzaju punkty usługowe właśnie i ich odległość od oglądanego mieszkania to następny ważny aspekt, jeżeli chodzi o wybór mieszkania w dobrej lokalizacji. Bliskość wspomnianych galerii handlowych jest dla wielu osób ważnych, ale istotniejszą informacją jest dostępność w okolicy punktów najwyższej potrzeby, a więc aptek, sklepów spożywczych oraz piekarni.

 

Dla osób uprawiających sport, warto sprawdzić pobliskie ścieżki rowerowe, ilość parków do biegania lub baseny i siłownie w okolicy interesującego nas nowego mieszkania.

 

Deweloper budujący blok przygotowuje również projekt zagospodarowania wokół budynków. Coraz częściej oznacza to, że zaraz obok bloku będziemy mieć dostęp do placu zabaw dla dzieci bądź też siłowni na świeżym powietrzu. Daje to możliwości, aby nasze dzieci bezpiecznie mogły wyjść i pobawić się z rówieśnikami na ogrodzonych terenach z szeregiem różnych atrakcji przeznaczonych właśnie dla dzieci. My sami po całym dniu poza domem możemy zażyć trochę sportu w celu wytworzenia endorfin na resztę czasu wolnego i skorzystać w przypadku występowania tego rodzaju możliwości na przyblokowej siłowni wyposażonej w różnego rodzaje trenażery aktywujące niemal wszystkie partie ciała.

 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295