fbpx
Menu
2020-01-16

Salon w stylu nowoczesnym

Salon w stylu nowoczesnym nie przypadnie do gustu tym, którzy kochają bardzo ozdobne, kolorowe i pełne intensywnych wzorów przestrzenie. Motywem przewodnim nowoczesnej aranżacji jest bowiem prostota i funkcjonalność, a także ogólnie pojęta elegancja. Salon urządzony w tym właśnie stylu ma być pomieszczeniem maksymalnie przestronnym, pozbawionym zbędnych elementów, a jednocześnie przytulnym i przyjaznym dla swoich domowników. Na czym dokładnie skupiają się aranżacje w duchu nowoczesności i czemu zawdzięczają swoje piękno?

 

 

Salon w stylu nowoczesnym – cechy charakterystyczne

Nowoczesny styl aranżacyjny można sprowadzić do trzech głównych określeń – prostota, minimalizm oraz funkcjonalność. Urządzając salon w stylu nowoczesnym, musimy ograniczyć ilość wyposażenia do niezbędnego minimum, a wszelkie przedmioty, które mogłyby wprowadzać do niego efekt nieporządku ukryć przed okiem domowników i gości. Dążąc do utrzymania wnętrza na poziomie maksymalnej funkcjonalności, należy zapomnieć także o dużej ilości ozdób i dekoracji – jeśli trafią one do nowoczesnego salonu, muszą mieć istotne znaczenie. Pomieszczenia w tym stylu aranżacyjnym wyposażane są w oparciu o zasady geometrii. Ustawione w nich meble powinny tworzyć proste, nieskomplikowane linie, budować większe figury. Motyw geometryczny pojawia się także w prostym wzornictwie – w formie tapet ściennych, na tekstyliach czy akcesoriach. Bardzo istotna jest także naturalna, elegancka kolorystyka. Salon w stylu nowoczesnym nie będzie wnętrzem przesyconym różnymi barwami, lecz idealnie dobraną paletą kolorów ziemi. Meble, które trafiają do pomieszczeń w tym stylu aranżacyjnym to produkty określane z kolei mianem designerskich. Często łączą ze sobą nietypowe materiały, takie jak drewno, plastik, skóra ekologiczna oraz chromowany metal. Przy ich doborze warto stawiać na niebanalne formy i ciekawe wykończenia, nie zapominając jednak o przestrzeganiu zasady prostoty. Wystarczy jeden nietuzinkowy mebel, aby wprowadzić do wnętrza nieco charakteru. Reszta powinna stanowić jedynie stonowane tło, które go wyeksponuje. 

 

 

Salon w stylu nowoczesnym – kolorystyka wnętrza

Elegancki salon w stylu nowoczesnym buduje przede wszystkim prostota wyposażenia oraz stonowana, subtelna kolorystyka. W nowoczesnych aranżacjach królują naturalne barwy, czyli przede wszystkim odcienie bieli oraz czerni. Paleta kolorów nowoczesnego salonu będzie zatem skupiona wokół szarości, beżów i brązów, które można urozmaicić drobnym akcentem w postaci jednego z podstawowych odcieni, na przykład zieleni czy granatu. Każdy kolor musi być jednak dopasowany do pozostałych – dzięki temu wnętrze pozostanie eleganckie i porządne. Swoje ubarwienie salon w stylu nowoczesnym zawdzięcza również zastosowanym materiałom. Jest to przede wszystkim naturalne drewno, eleganckie lśniące szkło i lustra oraz kamienie naturalne na ścianach. 

 

Dekoracje i dodatki w stylu nowoczesnym

Chociaż salon w stylu nowoczesnym powinien być wnętrzem minimalistycznym i uporządkowanym, może znaleźć się w nim miejsce na nieliczne dodatki i dekoracje. Stonowana kolorystyka i prostota wyposażenia tworzą bowiem idealne tło dla wyeksponowania przedmiotu, który ma naprawdę duże znaczenie. Może to być wartościowy obraz, cenna ceramika, niespotykany mebel czy intrygująca tkanina. Ich styl często definiuje charakter całego wnętrza sprawiając, że nowoczesny salon staje się salonem w stylu industrialnym czy loftowym. Jeśli dekoracje do aranżacji w takim stylu są wzorzyste, powinien to być ornament geometryczny. Nie zaleca się również mieszania różnych wzorów, które mogłyby wprowadzić do wnętrza efekt chaosu. Mile widziane są natomiast dodatki roślinne, zwłaszcza w formie roślin pozbawionych kwiatów. Największą popularnością cieszą się efektowne monstery i sansewierie. 
 

Salon w stylu nowoczesnym to wnętrze, które urzeka elegancją i klasą. Jest także bardzo wygodny w utrzymaniu, gdyż pozbawiona nadmiaru wyposażenia i dodatków przestrzeń to miejsce, które bez trudu utrzymamy w nienagannej czystości. 
 

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295