fbpx
Menu
2021-04-22

Sypialnia z balkonem – znajdź swój styl

Balkon to bardzo istotny element dla wielu osób, które rozglądają się za zakupem własnych czterech kątów. Dla ludzi, którzy znajdują tam chwilę odetchnienia po trudach dnia codziennego, niesamowicie ważną kwestia jest jego wygląd i funkcjonalność. Coraz częściej to na wpół otwarte pomieszczenie umieszczone jest w bezpośrednim sąsiedztwie z sypialnią. Jak znaleźć odpowiedni styl dla własnego kawałka podłogi, pod nierzadko, gołym niebem? Czym się inspirować?

Te czasy już nie wrócą.

Dawniej balkony, zwłaszcza w budownictwie typu wielka płyta, miały bardzo specyficzny i odpychający wygląd. Mimo wielu prób aranżacji skrawka dostępnego podłoża, rzadko udawało się je upiększyć. Stare, pordzewiałe barierki, pomalowane paskudną farbą – to echo przeszłości. I choć wielkość balkonów w blokowiskach nie zwiększyła się, ludzie stosują bardzo wiele trików, aby upiększyć ten fragment swojego mieszkania.

W pogoni za trendami.

Ostatnie lata w budownictwie stawiają na balans między pomieszczeniami zamkniętymi, a otwartymi. Coraz częściej spotyka się wspomniane już aranżowanie sypialni obok balkonu czy salonu z aneksem kuchennym i wyjściem na ogród. Spowodowane jest to coraz większym zagęszczeniem budowli i chęcią wykreowania wrażenia otwartości pokoju na zewnątrz. Wraz z tworzeniem takich wzorców architektonicznych, stosuje się też konkretne wyglądy balkonów. Coraz częściej są one częściowo zasłonięte roślinami, stwarzając nieco więcej prywatności przed sąsiadami, dzięki czemu można w pełni odpocząć i odprężyć się. Odpowiedni balans kolorów we wnętrzu sypialni, jej wyposażenie i oświetlenie, może stworzyć wrażenie przedłużenia półotwartej przestrzeni balkonu, co ma dobry wpływ na sen i samopoczucie.

Nowa era.

Aktualne trendy w architekturze stawiają na minimalizm i dominacje geometrycznych, acz prostych kształtów w dekoracji pomieszczeń. Bardzo wiele osób decyduje się na biały kolor ścian. W przypadku, gdy balkon i sypialnia mają stanowić jedną aranżację, warto postawić na nieco bardziej kolorowe wnętrze – zieleń w różnych odcieniach, czerwień i jej pochodne, to jedne z najpopularniejszych kolorów ostatnich lat, głównie w budownictwie nowoczesnym. W przypadku mebli należy stosować się zasadą kontrastu do koloru ścian. Balkon w tym stylu jest przestronny i charakteryzuje się sporą ilością zieleni.

Moda prosto z Północy

Bardzo popularnym stylem dekorowania wnętrz w Polsce stał się styl Skandynawski. Wnętrza utrzymane w tym stylu charakteryzują się dużą sterylnością – ściany są pomalowane na różne odcienie bieli, podłoga wykonana jest zwykle z paneli z jasnego drewna. Często spotyka się różnego rodzaju tapety – w zależności od kolorystyki spotyka się fototapety kwiatów, kawy czy zwierząt. Meble, rzecz jasna, charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem drewna, choć zdarzają się wnętrza całkowicie utrzymane w białej barwie. Znajdziemy tam najczęściej białe, połyskujące meble i ozdoby marmurowe. Klasycznym elementem dekoracji, w stylu skandynawskim stała się gablota z książkami. Jest to bardzo praktyczne, a dodatkowo niesie za sobą ogromne walory estetyczne – odpowiednio ułożone książki, potrafią całkowicie odmienić wnętrze każdego pomieszczenia. Jeśli chodzi o wykonanie materiałowych dodatków, takich jak pościel, przeważają głównie materiały naturalne i jednolite wzory. Balkon zaaranżowany jest w podobnym stylu, co wnętrze – dość przestronny, ściany są zwykle białe, a meble wykonane z naturalnego drewna, choć często spotyka się elementy dekoracyjne w postaci roślin w doniczkach.

 

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295