fbpx
Menu
2022-01-14

Jakich błędów należy unikać podczas urządzania łazienki?

Coraz więcej uwagi poświęca się na aranżację łazienki. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to pomieszczenie staje się pokojem kąpielowym, gdzie można zrelaksować się w bardzo przyjemny sposób. Należy podejść do aranżacji łazienki w sposób przemyślany, aby faktycznie nawet szybka kąpiel sprawiała ogromną przyjemność. Jakich błędów należy unikać podczas aranżacji tego pomieszczenia?

 

Odpowiednie wymiary i odległości

Tak, różne inspiracje na pewno będą się podobać, ale najważniejsze są wymiary i odległości, jakie trzeba zachować w łazience. Wiele osób o tym zapomina, przez co powstają potem problemy z komunikacją. Nawet, jeżeli ma się do czynienia z małym pomieszczeniem. Zachowanie odpowiednich wymiarów, a także odległości, jeżeli chodzi o umywalkę, wannę, toaletę, to podstawa. Cóż to bowiem za łazienka, jeżeli nie będzie można wyjść swobodnie z wanny i się wytrzeć? Przy wannie powinno zachować się 70×100 cm miejsca. Koło umywalki 65×110. Prysznic 'wymaga” jedynie 70×90 cm.

 

Dobre lustro

Są osoby, które uważają, że lustro nie jest potrzebne w tym pomieszczeniu. Błąd! Lustro jest jak najbardziej potrzebne – nawet, jeżeli ta szklana tafla znajduje się w innych miejscach, w domu. Kolejnym błędem jest niewłaściwie dobrane lustro. Po pierwsze – lustro musi mieć odpowiednie wymiary. Po drugie – musi mieć jednolitą taflę. Po trzecie – musi być dobrze oświetlone, aby m.in. wykonywać przy nim drobne czynności kosmetyczne.

 

Meble dopasowane do potrzeb łazienki

Wiele osób popełnia błąd, stawiając na złe meble od samego początku. Jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów, do minimum należy zredukować ilość całego wyposażenia. W szczególności, jeżeli w tym pomieszczeniu ma się znaleźć miejsce do pralki. Im będzie mniej mebli, tym pomieszczenie będzie wydawać się przestronniejsze. Duża ilość wyposażenia jest w stanie przytłoczyć całe pomieszczenie. Tym bardziej, jeżeli ktoś wybierze masywny komplet mebli. Takiego działania należy uniknąć, decydując się na wybór nieco lżejszych mebli w swojej strukturze.

 

Zła jakość mebli

W łazience panują charakterystyczne warunki. M.in. ma się tu do czynienia z wielką ilością wilgoci. Meble muszą być tak uszykowane, aby poradzić sobie z takimi ekstremalnymi warunkami. Nie można o tym zapominać, a i tak wiele osób tak robi, decydując się na ustawienie w łazience mebli, które nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone przed wilgocią. Ustawienie komody z salonu w łazience może zakończyć się jej szybkim zniszczeniem. Należy tego unikać, jeżeli ktoś chce długo cieszyć się jednolitym wyposażeniem łazienki.

 

Źle dobrana wentylacja

W tym przypadku nie można stawiać na oszczędności, ponieważ może to skutkować się pojawianiem grzyba na ścianie. Lepiej zakupić dopasowaną wentylację, dzięki czemu systematycznie, w sposób prawidłowy będzie odbywać się wymiana powietrza. Dobra wentylacja jest w stanie odprowadzić całą wilgoć, a także doprowadzić do dobrej wentylacji. Nigdy nie można zapomnieć o tym, że kratki wentylacyjne są koniecznością. Nie tylko trzeba je zamontować, ale także nie można ich w żaden sposób zasłaniać, aby wymiana powietrza odbywała się bez żadnych oporów.

 

Złe oświetlenie

Często pomijane, traktowane w pobłażliwy sposób. Oświetlenie pełni jedną z najważniejszych funkcji w pomieszczeniu. Tak, niektórzy kupują tylko jedno, główne, centralne źródło światła, pomijając resztę lamp. W łazience przyda się jeszcze oświetlenie przy wyżej wspomnianym lustrze, jak również w kącie. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z łazienką sporych rozmiarów.

 

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295