fbpx
Menu
2023-11-06

Bezpieczny kredyt 2% z UWI – Twoja szansa na wymarzone mieszkanie!

Marzysz o własnym mieszkaniu, ale obawiasz się niestabilnych rat i wysokich odsetek? Program Bezpieczny Kredyt 2% oferowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Dzięki atrakcyjnym warunkom kredytowania możesz spełnić swoje marzenie o własnym kącie, a my Ci w tym pomożemy. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne mieszkania objęte tym programem!

Co zyskasz dzięki kredytowi 2%?

  • Dopłaty do rat kredytu

Jednym z największych atutów tego kredytu jest wsparcie z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Dzięki temu przez pierwsze 120 rat otrzymasz dopłaty, co znacząco obniży Twoje miesięczne obciążenie finansowe. To doskonała okazja dla tych, którzy chcą zminimalizować początkowe koszty związane z zakupem nieruchomości.

  • Stałe oprocentowanie

W świecie finansów nie ma nic cenniejszego niż pewność i stabilność. Dlatego kredyt o oprocentowaniu 2% gwarantuje Ci stałą stopę procentową ustalaną na 5 lat. Oznacza to, że przez ten czas Twoje raty pozostaną na niezmienionym poziomie, niezależnie od fluktuacji na rynku finansowym.

  • Brak wymaganego wkładu własnego

Tradycyjnie, większość banków wymaga od kredytobiorców wkładu własnego, co często stanowi barierę dla wielu osób pragnących zakupić własne mieszkanie. Jednak dzięki tej ofercie, bank może sfinansować nawet 100% wydatków związanego z kredytowanym celem. Co więcej, jeśli Bank Gospodarstwa Krajowego objął gwarancją część Twojego kredytu, jesteś zwolniony z obowiązku posiadania wkładu własnego.

  • Wysoka kwota kredytu

Dzięki ofercie Bezpieczny Kredyt 2% nie musisz martwić się o ograniczenia finansowe. Jeśli jesteś singlem, możesz ubiegać się o kredyt do kwoty wynoszącej 500 tys. zł. Natomiast jeśli jesteś w związku małżeńskim, w parze z dzieckiem lub jesteś singlem z dzieckiem, kwota kredytu może wynieść aż do 600 tys. zł. 

Na co możesz przeznaczyć kredyt 2%?

Korzystając z kredytu 2%, otwierasz drzwi do realizacji Twoich marzeń o własnym domu czy mieszkaniu. Dzięki temu programowi nie musisz odkładać planów zakupu wymarzonej nieruchomości, nawet jeśli jeszcze nie zgromadziłeś odpowiedniej ilości środków. Jeżeli już teraz znalazłeś idealne mieszkanie czy dom, kredyt 2% umożliwi Ci sfinansowanie jego zakupu, przyspieszając tym samym moment, w którym Twoje marzenie stanie się rzeczywistością. Dla tych, którzy posiadają działkę i pragną na niej wybudować dom, kredyt oferuje finansowanie całego procesu budowy. Ale to dopiero początek możliwości. Po zakończeniu budowy przychodzi czas na wykończenie wnętrza, zakup mebli oraz sprzętów domowych, a kredyt 2% może również w tym aspekcie okazać się nieocenioną pomocą. Jeśli natomiast dopiero rozglądasz się za idealnym miejscem pod przyszły dom, kredyt pozwoli Ci na zakup wymarzonej działki. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w spółdzielni mogą skorzystać z kredytu do wpłaty wkładu budowlanego, co jest często kluczowym elementem przy takiej formie inwestycji. Wreszcie, jeśli z jakichś przyczyn Twoja budowa została przerwana, kredyt 2% może pomóc w jej dokończeniu, umożliwiając Ci cieszenie się własnym domem bez zbędnej zwłoki. Warto dodać, że w zależności od celu kredytu, jego maksymalna kwota może się różnić.

Kredyt 2% w praktyce

Gdy zdecydujesz się na kredyt o oprocentowaniu 2%, możesz liczyć na dopłaty do pierwszych 120 rat kapitałowo-odsetkowych. Warunkiem jest jednak terminowa spłata zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dzięki temu wsparciu przez pewien czas Twoje miesięczne zobowiązanie będzie niższe, co pozytywnie wpłynie na budżet domowy.

Warto wiedzieć, że oprocentowanie kredytu jest indywidualnie ustalane dla każdego klienta. W okresie stałej stopy procentowej składa się ono z 5-letniej stałej stopy bazowej oraz marży banku. Natomiast w przypadku zmiennej stopy procentowej, oprocentowanie to suma wskaźnika referencyjnego i marży banku. Ważne jest, że otrzymywane dopłaty nie wpływają na oprocentowanie kredytu. Dzięki nim rata jest niższa, co jest korzystne dla tych, którzy chcą stabilności w okresie spłaty.

Po zakończeniu dopłat, wysokość raty kredytu się zmieni. Jej wielkość będzie zależała od aktualnych stóp procentowych. Jeśli stopy wzrosną w trakcie kredytowania, rata po zakończeniu dopłat też będzie wyższa. W sytuacji, gdy stopy obniżą się, rata spadnie.

Jeśli początkowo wybrałeś ratę malejącą, po zakończeniu dopłat zmieni się ona na równą. W efekcie każda rata będzie taka sama. Rata równa jest bardziej przewidywalna, chociaż na początku może być wyższa niż rata malejąca. Pamiętaj, że masz wybór i możesz dalej spłacać kredyt w formie rat malejących.

Dodatkowo, bank oferuje możliwość wydłużenia okresu spłaty o 5 lat. Jest to korzystne, gdy pierwsza rata po zakończeniu dopłat jest wyższa niż podczas trwania dopłat. Dzięki temu Twoje zobowiązanie miesięczne będzie niższe.

W UWI doskonale wiemy, że zakup pierwszego mieszkania to wyzwanie dla wielu osób. Przy rosnących cenach nieruchomości i drożejących kredytach, jest to często marzenie trudne do zrealizowania. Dlatego na osiedlu MALTA Wołkowyska przygotowaliśmy możliwość skorzystania z programu dopłat do kredytu mieszkaniowego. Sprawdź mieszkania objęte programem kredytu 2% na: https://uwi.com.pl/malta/ 

Przeczytaj także