fbpx
Menu
2018-08-07

Jakie mieszkanie dla singla?

Wyprowadzka z rodzinnego domu jest bez wątpienia ważnym krokiem w życiu każdego człowieka, dlatego należy ją dobrze przemyśleć. W obliczu tej decyzji staje się przed istotnym wyborem – czy lepiej wynająć, a może kupić mieszkanie dla singla? A jeśli już kupić na własność, to jakie mieszkanie byłoby najlepszą inwestycją? Postaramy się podsunąć kilka rad w tym temacie.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe dla singla?

Metraż mieszkania dla singla jest sprawą kluczową. Należy rozważyć ją zawczasu, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji. Wybór nie tylko powierzchni, ale i rozkładu pomieszczeń powinien być podyktowany planami na przyszłość, a więc na przykład tym, czy zamierza się dzielić z kimś swoje lokum albo przeznaczyć je kiedyś na wynajem. W przypadku ewentualnego zwiększenia liczby lokatorów warto wziąć pod uwagę nie kawalerkę a kompaktowe mieszkanie dwupokojowe. Nawet jeśli w krótkim czasie nie zamieszka się z drugą połówką, będzie to doskonałe rozwiązanie, aby urządzić sobie własne, domowe biuro lub odrębną przestrzeń do odpoczynku.

Natomiast zakup kawalerki to dobry pomysł, jeśli wiadomo, że jest to mieszkanie na dany okres, np. studiów – w tej sytuacji dobrze potraktować taki zakup jako inwestycję, bowiem kawalerki są często poszukiwane na rynku mieszkaniowym i szybko znajdą się chętni do najmu takiego lokalu. Rozglądają się za nimi młodzi ludzie, których nie stać na większe metraże, studenci czy też osoby, które często zmieniają miejsce zamieszkania np. z powodów służbowych. Z wyborem między kawalerką a mieszkaniem dwupokojowym wiąże się również decyzja co do wspomnianego rozkładu pomieszczeń. W pierwszej wersji występuje najczęściej pokój z osobną kuchnią, natomiast w drugim przypadku jest to aneks kuchenny połączony z salonem. Właśnie takie rozwiązania są dostępne w budynkach mieszkalnych na osiedlu Malta Wołkowyska w Poznaniu.

Mieszkanie dla singla – kupić czy wynająć?

Wybór mieszkania stanowi połowę sukcesu. Gdy już wiadomo jaki metraż, lokalizacja i jakie budownictwo wchodzi w grę, należy podjąć decyzję: kupić czy wynająć? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku najmu trzeba zwrócić uwagę na fakt, że cena opłat za wynajmowany lokal jest znacznie wyższa, niż potencjalna rata kredytu spłacanego na rzecz własnego mieszkania. Istotne jest również to, że nie buduje się wtedy swojego majątku, a jedynie użytkuje czyjeś mieszkanie. Kupując kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe na własność, nawet biorąc kredyt, można je samemu wynająć i czerpać z tego korzyści finansowe.

Jakie mieszkanie wybrać dla singla?

Inwestycja w zakup mieszkania wiąże się z kosztami, często wysokim wkładem własnym, zaciągnięciem kredytu itd. W jakie mieszkanie najlepiej włożyć swój kapitał? Nie bez znaczenia jest lokalizacja mieszkania. Najbardziej atrakcyjne są te, które są ulokowane w dobrze rozwiniętych dzielnicach miast oferujących bliski i komfortowy dostęp do pełnej infrastruktury, a więc komunikacji miejskiej, szkół, zaplecza handlowego, służby zdrowia czy obiektów rozrywkowych, a zarazem te, które znajdują się blisko terenów zielonych. Dużą rolę, o ile nie kluczową, odgrywa też powierzchnia lokalu. W przypadku kawalerki, będzie to metraż w granicach 25-35 metrów kwadratowych, natomiast przy mieszkaniu dwupokojowym będzie to powierzchnia licząca około 40-45 metrów kwadratowych. Oglądając kawalerki i mieszkania dwupokojowe warto też zwrócić uwagę na dopływ światła – im więcej naturalnych promieni słonecznych wpada do środka, tym lepiej prezentuje się lokal.

Bez wglądu na to, czy wybór padnie na kawalerkę czy mieszkanie dwupokojowe, należy pamiętać, by przestrzeń była funkcjonalna i przyjazna dla singla. Ma to znaczenie nie tylko dla młodego człowieka, który będzie zamieszkiwał dany lokal, ale także dla potencjalnych najemców w przyszłości w przypadku chęci przeznaczenia mieszkania pod inwestycję.

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295