fbpx
Menu
2019-02-01

Mieszkanie miesiąca #4

W kolejnej odsłonie cyklu „Mieszkanie miesiąca” chcemy zaprezentować kompaktowe mieszkanie 2-pokojowe z oddzielną kuchnią o łącznej powierzchni 45,96 m2, położone w budynku D inwestycji Malta Wołkowyska w Poznaniu. Jakie możliwości kryją się na tej stosunkowo niewielkiej powierzchni? Odpowiedzi zamieszczamy poniżej – zachęcamy do lektury.

Co tak naprawdę świadczy o wygodzie i przestronności mieszkania?

Analizując ofertę mieszkań często zastanawiamy się, jaką optymalną powierzchnię powinny posiadać poszczególne pomieszczenia tak, aby przy aranżowaniu zapewnić zarówno swobodną komunikację w obrębie mieszkania, rozdzielić odpowiednio strefy na te służące pracy oraz wypoczynkowi, jak i wygospodarować wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Jeśli przyjrzymy się uważnie rozkładowi tego niespełna 46-metrowego mieszkania okaże się, że śmiało może ono konkurować z mieszkaniami o znacznie większej powierzchni. Zatem po kolei…

Salon z podziałem na strefy

Układ pomieszczenia w kształcie prostokąta to najwygodniejsza i najłatwiejsza do aranżacji przestrzeń. Mając do dyspozycji ponad 18 m2 można swobodnie urządzić kącik telewizyjny wyposażony w dużą wygodną kanapę i stolik kawowy, a do tego, bez dokonywania zbędnych kompromisów, wstawić również duży stół jadalny, przy którym zasiądzie co najmniej 6 osób. Oprócz wymienionych powyżej elementów, bez przeszkód wygospodaruje się miejsce na regały, które pomieszczą zastawę, ulubione bibeloty lub jeśli jest się miłośnikiem książek, pozwolą na urządzenie całkiem pojemnej biblioteczki – przy takim układzie możliwości aranżacji są nieograniczone.

Sypialnia to nie tylko miejsce do spania

Regularny układ i prawie 11 m2 do dyspozycji przy aranżowaniu sypialni to również szansa na wykorzystanie tej niepozornej przestrzeni według indywidualnych potrzeb. Już po wstawieniu odpowiednich rozmiarów łóżka i całkiem pojemnej szafy, przyjdzie zdecydować czy urządzi się tę przestrzeń bardziej minimalistycznie rezygnując z dodatkowej zabudowy czy też w związku z tym, że jest się na przykład pasjonatem kina – dokładnie naprzeciwko łóżka zostanie odpowiednio wyeksponowany telewizor. Innym wartym rozważenia pomysłem, który często bywa niespełnionym marzeniem każdej kobiety, jest wstawienie w tę przestrzeń toaletki z dużym lustrem, na której można umieścić ulubione kosmetyki. Jeśli z kolei sytuacja tego wymaga, w tej sypialni znajdzie się miejsce na zaaranżowanie kącika do pracy, dzięki czemu w skupieniu będzie można pracować nad projektami z dala od pozostałych domowników.

Oddzielna kuchnia to atut

Coraz częściej w ofercie niewielkich mieszkań, przestrzeń kuchenna na planie mieszkania umieszczana jest w formie aneksu, jednak w naszej propozycji kuchnia stanowi oddzielne pomieszczenie o powierzchni około 6,5 m2, dzięki czemu zyskujemy naturalne doświetlenie i odpowiednią wentylację. W oddzielnej kuchni pracuje się wygodniej, nieprzyjemne zapachy można szybciej zniwelować, a w przypadku wizyty gości, łatwiej ukryć kuchenny rozgardiasz.

Łazienka, czyli domowe spa

W przypadku tego pomieszczenia, powierzchnia również mile zaskakuje, bo ponad 4,50 m2 to całkiem sporo przestrzeni na urządzenie łazienki i wyposażenie jej we wszystkie niezbędne sprzęty. Starannie zaprojektowany układ nie będzie przeszkodą w aranżowaniu domowej strefy relaksu i to zarówno w przypadku planowania zabudowy meblami łazienkowymi na wymiar, jak i przy bardziej budżetowej wersji, czyli zakupu mebli gotowych. Przyjęte w rozkładzie odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi instalacjami nie będą ograniczały też wyboru spośród oferty armatury i mebli łazienkowych.

Przedpokój i pomysł na jego wykorzystanie

Zdarza się, że układ przedpokoju, zbyt wąski lub nieustawny, uniemożliwia praktyczne wykorzystanie tej przestrzeni. W proponowanym mieszkaniu korytarz ma powierzchnię 5,50 m2 i pomimo, że z tego miejsca prowadzą drzwi aż do czterech pomieszczeń, tuż przy wejściu znajduje się wnęka, którą można wypełnić zaskakująco pojemną i głęboką szafą.

Balkon zawsze mile widziany

Miłą niespodzianką w proponowanym mieszkaniu jest balkon, nieco ukryty we wnęce, ale za to jego powierzchnia, czyli ponad 4 m2, wynagrodzi takie usytuowanie z nawiązką. Do tego prawie kwadratowy kształt umożliwi wstawienie letnią porą leżaków, umieszczenie coraz modniejszych huśtawek albo stolika z krzesłami, przy którym, przy sprzyjającej pogodzie będzie można zjeść pyszne śniadanie.

Czy zachęciliśmy Cię do rozważenia zakupu właśnie tego mieszkania? Skontaktuj się z naszym Biurem Sprzedaży 61 845 11 83, zanim ktoś inny dostrzeże jego zalety.

mieszkanie malta wołkowyska uwi

Mieszkanie D.4.5 – 2-pokojowe mieszkanie z kuchnią, na 4. piętrze w inwestycji Malta Wołkowyska (Rataje, Poznań).

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295