fbpx
Menu
2020-11-24

Cechy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Kupując nowe mieszkanie, szukamy najlepszych i nowoczesnych rozwiązań, ponieważ chcemy, aby nasze nowe lokum spełniało wszelkie wymagania. Ważny jest oczywiście sam budynek i technologia, w jakiej został wykonany. Liczy się niezaprzeczalnie korzystna lokalizacja oraz innowacyjne rozwiązania i nowatorskie pomysły, które cechują daną inwestycję. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe to przede wszystkim ciekawe i oryginalne formy nieruchomości, zaawansowane technologicznie systemy fotowoltaiczne oraz inteligentne pakiety Smart, ułatwiające codzienne użytkowanie mieszkania.

Przestrzeń usługowa na najniższych kondygnacjach budynków – czyli funkcjonalne rozwiązania dla mieszkańców.

Jedną z cech nowoczesnego osiedla mieszkaniowego – jest min. bliskie sąsiedztwo lokali handlowo-usługowych na najniższych kondygnacjach budynków. To nowoczesne, starannie zaprojektowane miejsca, które zostały stworzone z myślą o mieszkańcach, rodzinach z małymi dziećmi i tych wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do urozmaiconej oferty usługowej, rekreacyjnej oraz handlowej. Bliskość przedszkoli, żłobków, klubów fitness, aptek oraz salonów fryzjerskich jest jednym z ważniejszych atutów, którymi może pochwalić się nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Takie miejsca ułatwiają nam życie i oszczędzają nasz czas. To funkcjonalne, praktyczne rozwiązania dla wszystkich osób poszukujących atrakcyjnego mieszkania w nowoczesnym wydaniu.

Osiedle zasilane ekologiczną energią

Idealnie skonstruowane osiedle – to również dobrze zorganizowana, zazieleniona przestrzeń wspólna mieszkańców. Dlatego istotną cechą nowoczesnego osiedla w centrum miasta są zintegrowane systemy fotowoltaiczne, pozwalające czerpać czystą energię słoneczną np. poprzez zainstalowanie ekranów słonecznych w częściach wspólnych osiedla. Takie ekologiczne rozwiązanie gwarantuje nam komfort i wygodę życia, w otoczeniu odpowiadającym wysokiej jakości standardom. Energia odnawialna jest obecnie ważnym zagadnieniem, które warto wdrażać we własne życie.

Panele fotowoltaiczne zapewniają wiele korzyści, przede wszystkim natury ekonomicznej jak i ekologicznej. Również stosowanie oświetlenia czerpiącego prąd z fotowoltaicznych ekranów lub izolowanie budynków z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno – stanowi nowoczesną tendencję ekologiczną. Na nowo wybudowanych osiedlach możemy spotkać panele fotowoltaiczne przy ławeczkach, przy placach zabaw, oraz przy wejściach do budynków, a nawet na dachach.

Nowoczesne mieszkania z inteligentnymi rozwiązaniami w systemach Smart

Nasze wymarzone mieszkanie może być piękne nie tylko pod względem architektonicznym, czy ekologicznym. Może również być inteligentne i kryć w sobie wiele technologicznie zaawansowanych rozwiązań i udogodnień. Rolety sterowane z telefonu, głosowe komendy, dzięki którym panujemy nad domowym oświetleniem, inteligentne gniazdka – to wszystko dla naszej wygody i bezpieczeństwa. Nowoczesne termostaty, które umożliwiają zdalną kontrolę nad temperaturą powietrza w mieszkaniu, skutecznie zintegrowane elementy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz przeciwwłamaniowych, zdalny monitoring całego budynku – to tylko niektóre z innowacyjnych możliwości, które są oferowane przez nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Dodatkowe pakiety UWI Smart są urozmaiconą, wszechstronną opcją, jaką możemy wdrożyć do naszej wizji idealnego, nowoczesnego mieszkania. Kontrola nad swoim domem to ważna kwestia, związana z komfortem użytkowania oraz z bezpieczeństwem.

 

Cechy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych to szerokie spektrum różnorodnych możliwości, które dają nam deweloperzy. Warto zdecydować się na innowacyjne rozwiązania, które wspierają środowisko naturalne oraz korzystnie wpływają na nasze mieszkanie w nowych, lepszych warunkach.

Przeczytaj także