fbpx
Menu
2021-03-19

Jedne z najważniejszych poszukiwań, czyli jak znaleźć wymarzone mieszkanie?

Szukanie nowego mieszkania nie należy do najłatwiejszych czynności. Z pewnością ciąży na nas presja, bowiem wynajęcie czy też zakup nowego to często decyzja na długi okres. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym udzielamy kilka wskazówek na temat tego, gdzie warto szukać wymarzonego mieszkania. 

Media społecznościowe

W dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych sposobów na znalezienie nowego mieszkania są media społecznościowe, takie jak Facebook czy też Instagram. Każdego dnia setki użytkowników decyduje się na sprzedaż swojego lokum w celu znalezienia innego, co jest okazją dla poszukujących. W praktyce możliwe jest dołączenie do specjalnej grupy i wyszukiwanie ogłoszeń, którymi jesteśmy zainteresowani. Alternatywnie warto wstawić post, w którym to informujemy użytkowników o tym, że jesteśmy zainteresowani kupnem nowego mieszkania – być może ktoś się do nas odezwie. Zastanawiasz się, jaką grupę warto odwiedzić? Wiele zależy od tego, do jakiego miasta chcielibyśmy się wprowadzić. Jeśli przykładowo do Warszawy, wówczas należy dołączyć do grupy, w której użytkownicy Facebooka wstawiają wszelkie ogłoszenia właśnie z okolic tego miasta. Warto wspomnieć o Instagramie, bowiem on również może przyspieszyć poszukiwania. Często na “Insta Stories” możemy znaleźć informacje od znajomych, również w sprawie sprzedaży nieruchomości. Dodatkowo istnieją profile, w których regularnie wstawiane są informacje na temat ciekawych mieszkań do kupna.

Biuro sprzedaży dewelopera- strzał w dziesiątkę?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest szukanie mieszkań za pośrednictwem biura sprzedaży dewelopera. Specjaliści pomogą nam w trudnych poszukiwaniach. Tego typu miejsca warto odwiedzać osobiście, bowiem niektórych informacji nie jesteśmy w stanie otrzymać online. Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Przede wszystkim możemy dokładnie zapoznać się z dodatkowymi materiałami, które ma do zaprezentowania deweloper. Dodatkowo, połączenie telefoniczne czy wymiana maili nigdy nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. Dodatkowo nowe mieszkanie możemy bez większych problemów dostosować do własnych potrzeb. W końcu deweloperski standard to możliwość dowolnej aranżacji mieszkania, bez konieczności pozbywania się rozwiązań po poprzednim domowniku. Warto wspomnieć o tym, że mieszkania deweloperskie są objęte gwarancją. Decydując się na biuro sprzedaży dewelopera istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy właśnie to, czego szukamy.

Portale aukcyjne i informacyjne

Jeśli media społecznościowe nas zawiodły, warto odwiedzić popularne portale aukcyjne i informacyjne. W sieci znaleźć można wiele stron Internetowych, w których użytkownicy decydują się na wystawianie ogłoszeń w sprawie sprzedaży mieszkania. Jest to doskonała okazja dla nas poszukujących, aby wśród wielu ofert znaleźć tą, która nas interesuje w sposób szczególny. Popularne strony, takie jak chociażby Allegro, Olx są przepełnione tego typu ogłoszeniami. Nie w sposób zapomnieć o lokalnych portalach informacyjnych. Część osób nie chce płacić za to, że portal udostępni naszą aukcję, a portale lokalne są za darmo.

Pomoc znajomych

Jeśli poszukujemy mieszkania w tym samym mieście, warto popytać znajomych z pracy czy też najbliższych, z którymi spędzamy dużo czasu. Regularnie dochodzi do sytuacji, w których kolega z pracy sprzedaje swoje mieszkanie lub zna kogoś, kto posiada nieruchomość na sprzedaż. O ile tego typu poszukiwania wydają się być mało skuteczne, to jednak niejednokrotnie przynosiły pozytywne skutki.

 

Przeczytaj także