fbpx
Menu
2016-11-22

Osiedle Botanika – miejska przestrzeń otoczona zielenią

Wiele osób decyduje się na opuszczenie wsi i małych miejscowości na rzecz dużych miast otwierających im nowe szanse rozwoju. Bywa jednak, że chęć odpoczynku na łonie natury jest silniejsza niż fascynacja metropolią, ale przeprowadzka na przedmieścia nie dla wszystkich jest właściwym rozwiązaniem zaspokajającym tę potrzebę. Z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie życia poza miastem, a jednocześnie chcą żyć w bliskości z naturą, powstaje Osiedle Botanika.

Lokalizacja

botanika lokalizacjaZlokalizowana w zielonej części Poznania inwestycja pozwala czuć jednoczesną bliskość z miastem i naturą. Piątkowo jest zamieszkiwane przez wiele młodych rodzin z dziećmi, które dostrzegły wielki potencjał tej dzielnicy. To cicha i bezpieczna okolica pełna zieleni, a jednocześnie leżąca w niedalekiej odległości od ścisłego centrum. Udogodnienia w postaci trasy PST zaspokoją oczekiwania osób preferujących przemieszczanie się komunikacją miejską. Z oddalonego o 4 minuty od osiedla przystanku „Kurpińskiego” odjeżdżają tramwaje linii: 12, 14, 15, 16, 19, 20 i 201, dzięki czemu szybko można dostać się w dowolne miejsce w Poznaniu – zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Z kolei dobrą informacją dla zmotoryzowanych jest fakt, że Botanika powstająca na os. Bolesława Śmiałego, znajduje się tuż przy ulicy Księcia Mieszka I – jednej z głównych tras w mieście.

Okolica

Dla mieszkańców Osiedla Botanika chęć zrobienia zakupów w galerii handlowej nie będzie wiązać się z wielką wyprawą, bowiem w sąsiedztwie znajduje się oddalona o 6 minut drogi Plaza (a w niej kompleks kinowy Cinema City), Pestka i Makro. To także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na bliskość placówek edukacyjnych. Na osiedlu Bolesława Śmiałego znajduje się przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego, a sąsiadujące osiedle Bolesława Chrobrego posiada aż trzy przedszkola i Szkołę Podstawową im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. W okolicy znajdują się także przychodnie zdrowia, Centrum Stomatologii Piątkowo, liczne punkty usługowe i markety. Studenci na pewno docenią bliskość Kampusu Morasko, który mieści się trzy przystanki tramwajowe dalej – ich pokonanie zajmuje jedynie 3 minuty. Wielbiciele spacerów i aktywnych form spędzania wolnego czasu docenią bliskość rezerwatu Żurawiniec, będącego doskonałym miejscem do spacerów o każdej porze roku, jak i  Meteorytu Morasko, a także jednego z 18 fortów Twierdzy Poznań.

Nowoczesny minimalizm

Poza dogodną lokalizacją Osiedle Botanika charakteryzuje wysoka estetyka wykonania i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które z pewnością czynią je bardziej funkcjonalnym. To dzięki architektom zaangażowanym w projektowanie osiedla: prof. Marianowi Fikusowi i znanej poznańskiej pracowni CDF Architekci. W wielu częściach miasta mieszkańcy mają duży problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego – osoby, które zamieszkają na Osiedlu Botanika nie będą musiały się o to martwić. Budynki są wyposażone w podziemne hale garażowe i naziemne miejsca postojowe pozwalające każdemu mieszkańcowi na zaparkowanie swojego pojazdu. Wszystkie budynki posiadają windy, dzięki czemu wnoszenie ciężkich zakupów czy dziecięcych wózków nie będzie kłopotliwe.

Komfort blisko natury

botanika zielenOsoby przekonane o tym, że Botanika jest miejscem właśnie dla nich, mogą wybrać spośród szerokiej oferty mieszkań to, które sprosta ich oczekiwaniom. Lokale są jasne i przestronne, a ich metraż waha się od 29 m2 do 98 m2. Ponadto istnieje możliwość połączenia dwóch lokali, które finalnie mogą stworzyć nawet 5-pokojową konfigurację. Mieszkania posiadają duże balkony sprzyjające wypoczynkowi, a właściciele lokali na parterze będą mogli cieszyć się własnym ogródkiem.

Głównym zamysłem projektu było połączenie przestrzeni miejskiej z naturą, dlatego szczególnie dużą wagę przyłożyliśmy do otoczenia inwestycji zielenią. Pomiędzy budynkami pierwszej z nich znajduje się dziedziniec z klimatycznie oświetlonymi rabatami, a na całym terenie osiedla posadzono aż 500 drzew, pośród których znaleźć można lipy, jesiony czy graby. Budynki porasta bluszcz, a z cisów, tawuł, trzmielin i berbesów utworzono piękne żywopłoty. Ze względu na powstały w otoczeniu zieleni plac zabaw, jest to także miejsce przyjazne najmłodszym, z kolei siłownia na powietrzu pozwoli mieszkańcom lubiącym sport zadbać o kondycję fizyczną.

W kwietniu 2017 zostanie oddany drugi budynek inwestycji, a w najbliższych planach są dwa kolejne: Botanika 3 oraz Botanika 4. Wybór mieszkań jest więc duży, dlatego każdy kto chciałby znaleźć kompromis pomiędzy życiem w mieście a bliskością natury, może jeszcze podjąć decyzję o zakupie lokalu na Osiedlu Botanika.

Postępy prac na osiedlu Botanika śledzić można tutaj. 

wizualizacja botanika

Wizualizacja przedstawiająca oddaną do użytku Botanikę 1, powstającą aktualnie Botanikę 2 oraz dwie kolejne planowane inwestycje – Botanikę 3 i Botanikę 4

Przeczytaj także

Zaproponuj dogodny termin i porozmawiajmy o Twoim mieszkaniu na komunikatorze Skype! Potwierdzenie spotkania otrzymasz SMS.

Jeżeli posiadasz Skype możesz z łatwością nawiązać z nami konwersację, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zapraszamy
PN, CZW - 8:00 - 17:00
WT, ŚR, PT - 8:00 - 16:00

Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Anna Muszyńska
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 297

Agata Walkowiak
Specjalista ds. sprzedaży

662 194 295