fbpx
Menu
2020-06-30

Zalety lokali usługowych na osiedlu mieszkaniowym

Osiedla mieszkaniowe są przestrzenią, dostosowaną do potrzeb mieszkańców w każdym wieku. Ich infrastruktura zapewnia przestrzeń relaksacyjną, miejsca do różnego rodzaju aktywności sportowej na świeżym powietrzu oraz doskonałą komunikację z drogami miejskimi. Nowo powstałe osiedla tworzone są nierzadko w miejscach zacisznych, otoczonych bogactwem terenów zielonych, zachwycających urokiem przyrody, jednak do najbliższych lokali usługowych trzeba podjechać samochodem lub komunikacją… Na przeciw potrzebom mieszkańców wychodzą nowocześnie zaprojektowane osiedla, których integralną część stanowią lokale usługowe.

Lokale usługowe dla komfortu mieszkańców osiedla

Aby wybrać się do kosmetyczki, fryzjera, do pralni lub na wizytę stomatologiczną należy zaplanować kilka godzin, aby dojechać do centrum, zaparkować, poczekać na swoją kolej i wrócić w korku do domu. Czy jest sposób na uniknięcie tych niedogodności? Dzięki projektom, uwzględniającym zaadaptowanie pomieszczeń parterowych na lokale usługowe, nowoczesne osiedla mogą posiadać własne zaplecze usługowe, wyróżniające się wysoką jakością, życzliwym podejściem, a przede wszystkim bliskością, oznaczającą możliwość skorzystania z usług w czasie kilkukrotnie krótszym w porównaniu do usług, świadczonych w centrach miast.

Niezbędne usługi na nowych osiedlach

Nowo powstałe osiedla mieszkalne są przestrzeniami, w których miejsce zamieszkania znajdują osoby w każdym wieku. Z tego względu warto przewidzieć zakres usług, obejmujący ofertę dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Osiedle powinno dysponować piekarnią, w której bez pokonywania kilku kilometrów można zaopatrzyć się w świeże, pachnące pieczywo, a także sklepem spożywczym, oferującym wysokiej jakości produkty, niezbędne w każdej kuchni. Niewielki sklep z ofertą artykułów ekologicznych sprawdzi się doskonale w przestrzeni osiedla, którego mieszkańcy świadomi są wagi zdrowego trybu życia. Nie powinno w nim zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Osiedle, na którym znajduje się apteka to duży plus dla osób starszych. Lokale usługowe koniecznie muszą spełniać wymogi osób niepełnosprawnych, aby każdy z mieszkańców mógł bez przeszkód skorzystać z oferty.

Udogodnienia na osiedlach mieszkaniowych

Jeżeli osiedle oddalone jest od centrum miasta dość znacznie, w jego zabudowaniach sprawdzają się lokale gastronomiczne, takie jak wciąż popularne pizzerie, niewielkie bistro z szybko serwowanymi daniami lub bar z przekąskami. Jeżeli infrastruktura usługowa wyposażona jest w ofertę fitness, szkołę tańca lub sztuk walki, skorzystają z niej ludzie młodzi. Szkoła językowa na osiedlu będzie doskonałym ułatwieniem dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Koniecznie nie może zabraknąć punktu handlowego z prasą. Dzięki lokalom usługowym, zlokalizowanym wewnątrz osiedla wielu mieszkańców nie będzie zmuszonych do korzystania z oddalonych punktów usługowych, położonych w zatłoczonych galeriach handlowych.

 

Niewątpliwą zaletą adaptacji osiedlowych lokali inwestycyjnych na usługi jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców, którzy mogą oszczędzać czas i energię, korzystając usług w sąsiedztwie. Osiedla mieszkaniowe, w których znajdują się punkty usługowe stają się okazją do sąsiedzkich interakcji. Osoby, mieszkające w obrębie osiedla częściej zawiązują sąsiedzkie relacje, gdy korzystają z usługi niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Regularne odwiedzanie punktu usługowego na osiedlu pozwala zawiązać trwałe interakcje z usługodawcą, którego oferta spełnia oczekiwania klientów. Dzięki korzystaniu z lokalnej oferty można cieszyć się najwyższą jakością usług, które poprzez regularność i częstotliwość korzystania, utrzymują swoją jakość.

Przeczytaj także