fbpx
Menu
2018-07-03

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu – jedyne w swoim rodzaju

Jeśli szukasz odpowiedniego lokum, które będzie przestronne, nowoczesne i jednocześnie usytuowane w mieście, warto, abyś szczególną uwagę zwrócił na mieszkania dwupoziomowe. Są one idealną alternatywą dla osób, które chcą cieszyć się powierzchnią dorównującą domowi jednorodzinnemu, jednak bez konieczności wyprowadzki na pozamiejskie obszary. Mieszkania tego typu znajdziesz między innymi w ofercie inwestycji Willa Znanieckiego, która powstaje przy ulicy Znanieckiego sąsiadującej z Osiedlem Bolesława Śmiałego na poznańskim Piątkowie.

Dla kogo przeznaczone jest mieszkanie dwupoziomowe?

Tego typu mieszkania sprawdzą się szczególnie w przypadku wielopokoleniowych rodzin lub małżeństw z dużą liczbą dzieci – pozwalają na uzyskanie optymalnej przestrzeni i poczucia prywatności dla każdego z mieszkańców. To także idealna propozycja dla osób ceniących sobie ciszę i spokój – ze względu na to, że lokale dwupoziomowe są zwykle umieszczone na ostatnich piętrach, nie trzeba obawiać się hałaśliwych sąsiadów mieszkających piętro wyżej. Zdecydowanie największym plusem tego typu zabudowy jest powierzchnia, która zwykle odpowiada dwóm dużym mieszkaniom – dzięki temu może tu zamieszkać więcej osób i wciąż czuć się swobodnie, ponieważ tak duży metraż wiąże się z przestronnością i komfortem.

Willa Znanieckiego w Poznaniu - przykład aranżacji salonu

Swoboda aranżacji

Większa przestrzeń to także duża swoboda aranżacji – nie trzeba martwić się, że upatrzone, piękne małżeńskie łoże okaże się zbyt duże do ciasnej sypialni, a wyspa oddzielająca kuchnię od jadalni zajmie całą wolną przestrzeń. Warto zwrócić uwagę, że już na etapie budowy można stworzyć mieszkanie swoich marzeń – wprowadzić zmiany w układzie ścianek działowych czy instalacji wodnych lub elektrycznych. Bardzo istotny jest fakt, aby mieszkanie było funkcjonalne i zaaranżowane w jednym stylu lub dwóch ściśle ze sobą korespondujących. Trzeba również pamiętać o tym, że konieczne jest połączenie góry z dołem – część powierzchni zajmą zatem schody, które mogą jednak okazać się bardzo stylowym elementem wystroju wnętrza, a do tego łącznikiem stylów aranżacyjnych. Przestrzeń pod nimi doskonale sprawdzi się także jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Osoby, które posiadają własną działalność, również docenią taki układ mieszkania – na dole można urządzić biuro lub gabinet, a na piętrze sferę domową. Mieszkanie dwupiętrowe okaże się równie świetnym pomysłem dla tych, którzy przyjmują gości – mogą oni spędzać czas w dużym salonie, podczas gdy góra nadal pozostanie sferą dostępną tylko dla domowników.

Willa Znanieckiego Poznań

Przykładowa aranżacja sypialni – Willa Znanieckiego – mieszkania Poznań

Mieszkanie dwupoziomowe czy dom jednorodzinny?

Dlaczego warto kupić mieszkanie dwupoziomowe, a nie dom jednorodzinny? Przede wszystkim dlatego, że są one zwykle usytuowane w mieście, a nie na jego obrzeżach – co zapewnia dobry dostęp do środków komunikacji i łatwiejsze dotarcie na przykład do pracy, kina czy sklepu. Warto również zauważyć, że dogodna lokalizacja mieszkania wiąże się z mniejszymi kosztami niż dom położony w tym samym miejscu.

Zakup mieszkania dwupoziomowego jest decyzją wymagającą pewnego nakładu finansowego, warto jednak pamiętać, że w zamian otrzymujemy bardzo dużą przestrzeń, która każdemu domownikowi zapewnia pełnię swobody i prywatności, a co za tym idzie – namiastkę domu jednorodzinnego, jednak w dużo atrakcyjniejszym, miejskim otoczeniu.

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania dwupoziomowego w Poznaniu?
Poznaj szczegóły inwestycji Willa Znanieckiego >>> TUTAJ

Przeczytaj także

  Jeżeli preferujesz tradycyjną metodę kontaktu skorzystaj z poniższego formularza.

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

   Anna Muszyńska
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 297

   Agata Walkowiak
   Specjalista ds. sprzedaży

   662 194 295